Jak efektywnie przygotować się do egzaminu?

Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie przygotować się do egzaminu? Do czego dobrze jest się przyłożyć? Jak zabierać się za poszczególne typy zadań? Dołącz do bezpłatnego webinaru! Dowiesz się, jak ogarnąć Egzamin Ośmioklasisty bez wkuwania całej matmy. Portal edukacyjny Zday.pl zaprasza w czwartek, 26.10, o 19:00. Zapisz się na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Podczas webinaru:

  • pokażemy Ci skuteczne techniki rozwiązywania zadań;
  • pod okiem prowadzącego rozwiążesz przykładowe zadania;
  • poznasz budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
  • będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

Na webinar zaprasza Karol Wilczyński, twórca systemu Szybka Matma. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania.
Nasz webinar stanowi kontynuację działań, które w poprzednim roku szkolnym zgromadziły 21 tysięcy uczestników.
Na tym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, jaki jest Twój poziom matematycznej wiedzy.
Zapisz się już teraz: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Zapraszamy!
Webinar YouTube poczekalnia

Ślubowanie klas I

Ślubowanie to bardzo ważne święto w życiu każdego ucznia. 19 października 2023 r. taka uroczystość odbyła się  w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach. W tym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy – pan Andrzej Wiński, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Marciniuk, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Szostakiewicz, redaktor Słowa Podlasia – pani Justyna Lesiuk – Klujewska.
Dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny pt. ,,Ślubujemy” przygotowany pod kierunkiem pań: Aleksandry Dołęgowskiej i Doroty Derlukiewicz. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dotyczące szkolnej nauki, naszej ojczyzny, zasad zachowania oraz ekologii. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie złożone przed Dyrekcją Szkoły oraz pozostałymi uczestnikami uroczystości. Następnie pani Dyrektor Bogumiła Wińska dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, kolegów i koleżanek z klas szóstych. Po uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach taneczno – ruchowych z animatorem. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo przeżyć i wzruszeń, mamy nadzieję, że pozostanie on na długo w pamięci. Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

Wychowawczynie

 

Sukces Zuzi!

Uczennica z naszej szkoły, Zuzia Głowacka z klasy 2b,  została wyróżniona " Dyplomem Uznania " oraz nagrodą rzeczową za udział w konkursie plastycznym " Razem dbajmy o czyste powietrze " zorganizowanym pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego. 
Gratulujemy! 

 

Uwaga zmiany!

                          HARMONOGRAM rozwożenia uczniów
do miejscowości: Lubenka, Koszoły, Huszcza, Stasiówka, Kopytnik

                                   (POZOSTALI BEZ ZMIAN)

Zmiany od 23.10.2023 r. – do odwołania

  1. Dowożenie – bez zmian
  2. Rozwożenie (dni nauki szkolnej: poniedziałek, wtorek, środa, czwartek)
    1345 Lubenka
    1445 Koszoły – Huszcza – Stasiówka – Kopytnik
  3. Rozwożenie (dni nauki szkolnej: piątek)
    1345 Lubenka – Koszoły– Huszcza – Stasiówka - Kopytnik

Dziękujemy Wam Drodzy Nauczyciele!

Wierszem i piosenką uczniowie łomaskiej szkoły wyrazili swoją wdzięczność nauczycielom i pracownikom szkoły z racji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość odbyła się w przeddzień święta, 13 października. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście, wśród których znaleźli się:

  • wójt gminy Łomazy – pan Jerzy Czyżewski,
  • Przewodniczący Rady Gminy – pan Andrzej Wiński,
  • Członek Komisji Oświaty – pani Elżbieta Moszkowska,
  • dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej – pani Agata Chwalewska,
  • Prezes Gminnej Spółdzielni – pan Tadeusz Bańkowski,
  • Komendant Gminny OSP – pan Roman Stanilewicz,
  • przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Marciniuk,
  • wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Szostakiewicz,
  • emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły.

Podczas uroczystości nie zabrakło oczywiście uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców a także absolwentów szkoły.
Dyrektor szkoły pani Bogumiła Wińska, cytując w swoim wystąpieniu słowa Konfucjusza: „Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez przerwy zdobywa, ten może być nauczycielem innych” podkreśliła, że praca nauczyciela to misja. Obecnie rola nauczyciela w większym niż kiedyś stopniu skupia się na funkcji wychowawczej niż dydaktycznej. Bez szkoły i nauczycieli nie udałoby się wychować młodego pokolenia Polaków. Podziękowała nie tylko kadrze pedagogicznej, ale także wszystkim pracownikom administracji i obsługi, dzięki którym nasi uczniowie mogą bezpiecznie korzystać z edukacji.
Wójt gminy pan Jerzy Czyżewski zwrócił uwagę słuchaczy na to, że nauczyciele tej placówki potrafią sprostać coraz to nowym wyzwaniom i wzorowo wywiązują się z roli  przewodnika, organizatora, psychologa, a duża w tym zasługa pani dyrektor, która potrafi odpowiednio zmotywować i zainspirować swoje grono.
Nagrody Wójta otrzymała dyrektor Bogumiła Wińska oraz panie Monika Trochonowicz i Anna Łojewska. Nagrody Dyrektora szkoły otrzymali następujący nauczyciele: Dorota Biesiada, Ireneusz Korszeń, Marek Prokopiuk, Artur Romaniuk, Marta Bednaruk – Bańkowska, Agnieszka Garbatiuk, Małgorzata Kaczan, Małgorzata Rogoźnicka, Aneta Najdyhor, Piotr Sautycz, Dorota Jeruzalska, Wojciech Telaczyński, Małgorzata Szewczyk, Anna Zydlewska, Paweł Tokarski, Ewa Karpowicz, Dorota Łaska i Ewa Prokopiuk oraz wszyscy pracownicy administracji i obsługi.
Słowa wdzięczności, życzenia zdrowia i wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności popłynęły w stronę nauczycieli z ust przewodniczącej Rady Rodziców pani Anny Marciniuk.  Ponieważ właściwe funkcjonowanie szkoły zależy w ogromnej mierze od organu prowadzącego, dyrektor łomaskiej placówki wystosowała specjalne podziękowania na ręce wójta Gminy Łomazy oraz przewodniczącego Rady Gminy za otwartość i współpracę. Niezwykle ciepłe słowa popłynęły w kierunku emerytowanych nauczycieli, którzy zechcieli uczestniczyć uroczystości. Ich obecność to swoisty dowód przyjaźni,  a jak pisał ks. Jan Twardowski: „Przyjaźń to jest coś niezwykle ważnego, co nie wszyscy w życiu znajdują”. W części artystycznej przygotowanej przez uczniów dominował podniosły nastrój. Wychowankowie, uczcili Dzień Edukacji Narodowej wierszem i piosenką. Części artystycznej przyświecał cytat: „Nauczyciel ma wpływ na wieczność. Nie jest bowiem w stanie określić, gdzie kończy się jego oddziaływanie”.

 

Wycieczka do Krainy Rumianku klas 2a i 2b

Dzień 4 października 2023 przywitał nas chłodnym wiatrem i pochmurnym niebem. Mimo niezbyt dobrze zapowiadającej się pogody uczniowie klas 2a i 2b, wraz z wychowawcami – p. Wiesławą Kozaczuk i p. Beatą Piotrowską oraz p. Martą Bednaruk – Bańkowską, z uśmiechem na twarzach wyruszyli na wycieczkę do Krainy Rumianku. Ten uroczy i niezwykły zakątek znajduje się w miejscowości Hołowno. W tej tematycznej wiosce dzieci pozyskały wiedzę na temat  jak kiedyś żyli, pracowali i odpoczywali mieszkańcy wsi. Podczas warsztatów dowiedziały się o historii mydła i jego rodzajach. Z zaangażowaniem wykonały po dwa pachnące i kolorowe mydełka glicerynowe, które przyozdabiały suszonymi kwiatkami. Swoje śliczne i pięknie zapakowane mydełka zabrały ze sobą do domu i mogły potem wręczyć je bliskiej osobie jako wspaniały prezent. Niesamowitą przygodą okazała się gra terenowa „Wyprawa po skarb”, której trasę dzieci pokonywały jadąc drabiniastym wozem – „Strzałą Polesia”. Drogę do ukrytego skarbu wskazywały ławeczki tematyczne, połączone z każdym miesiącem roku, przy których dzieci znajdowały skrytki, a w nich zagadki i zadania do wykonania. Gdy odnalazły i zebrały wszystkie klucze wyruszyły na poszukiwanie jachtu rozbitka, gdzie ukryty był skarb – szkatułka pełna kosztowności. W nagrodę za znalezienie skarbu otrzymały cukierki. Po powrocie z wyprawy zjadły z apetytem upieczone ciepłe kiełbaski. W czasie pobytu bawiły się również na placu zabaw oraz zakupiły pamiątki w sklepiku. To był dzień pełen wrażeń i emocji, a wspólnie spędzony czas zintegrował uczniów i z pewnością na długo pozostanie w ich pamięci. Ponadto poznali dalszy region, znikające powoli zawody, tradycje i kulturę dawnej wsi oraz miejmy nadzieję, że rozbudzili swoje zainteresowania przeszłością. Podczas powrotu do szkoły śpiewali piosenki i dopisywały im humory, więc należy wnioskować, że wszyscy wrócili zadowoleni.

 

Wycieczka klas 4a, 4b i 5a do Siedlec

Wycieczki szkolne powinny bawić i uczyć. Wycieczka klas 4a, 4b i 5a do Siedlec, która odbyła się 10 października spełniła te dwa warunki. Zabawa zaczęła się już w autokarze...ale o tym później. W siedleckim parku trampolin Jumpout uczniowie wyskakali się aż do zakwasów. W kinie obejrzeliśmy film Między nami żywiołami, który oprócz tego że był zabawny niósł również poważne przesłanie o emocjach, uczuciach, rodzinie, akceptacji. Obiad, którego samodzielne zamawianie pokazało, że uczniowie mimo młodego wieku potrafią zrobić coś samodzielnie, nauczył też niektórych jakie są limity pojemności ich żołądków. A propos żołądków, to podróż autokarem również uczy, np. czym jest Aviomarin ;)