Kiermasz świąteczny

W dniu 6.12.2022 r. (wtorek) w godz. 13.00 – 16.00 w Zespole Placówek Oświatowych  w Łomazach odbył się kiermasz świąteczny. Była to już druga tego typu impreza, zorganizowana przez nauczycielki: Iwonę Kożuchowską  i Monikę Trochonowicz. Przedszkolaki i uczniowie kl. I-VIII wraz z rodzicami przygotowali nieodpłatnie na stoiska wystawiennicze swoich klas lub grup wiele świątecznych artykułów. Dzieci chętnie pomagały w sprzedaży. Można było kupić  rękodzieła i dekoracje w postaci ręcznie robionych kartek świątecznych, kolorowych choinek, unikatowych ozdób z filcu, aniołków z masy solnej,  stroików świątecznych, lampionów, reniferów, sianka, różnorodnych bombek i ozdób choinkowych oraz pachnących cynamonem i imbirem pierniczków, szyszek, orzeszków i wielu innych słodkich wypieków.

Zgodnie z założeniami kiermaszu pieniądze uzyskane przez klasę/grupę ze sprzedaży zostaną przeznaczone na jej potrzeby (np. zakup pomocy dydaktycznych oraz zabawek, wyposażenie sal lekcyjnych, wycieczkę).

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom współuczestniczącym w organizacji i realizacji całego przedsięwzięcia.

Iwona Kożuchowska
Monika Trochonowicz

„Mediacja ma Moc”

 Mediacje rówieśnicze to metoda polubownego rozwiązania konfliktu wśród dzieci i młodzieży zakończona zawarciem ugody akceptowalnej przez obie strony. Młodzież dzięki niej uczy się perspektywy drugiej strony, konieczności uznania i zrozumienia sytuacji, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów stymulując tym samym rozwój umiejętności społecznych.
12 grudnia 2022r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy odbyło się  ponadregionalne spotkanie promujące mediacje szkolne i rówieśnicze podczas którego nastąpiło podsumowanie  międzyszkolnego konkursu na Logo cyfrowe "Mediacja ma moc”. Konkurs swoim patronatem objęli: Dyrektor Lubelskiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli p. Krzysztof Staruch oraz Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski p. Krzysztof Adamowicz. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów przygotowanych  pod kierunkiem mediatora szkolnego p. Małgorzaty Szewczyk: Antoni Cydejko kl. VIIIb oraz Krzysztof Jarzębski kl.VIIa, którego praca otrzymała wyróżnienie przyznane przez jury konkursu. Uczniowie otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Konkurs został zorganizowany przy współpracy p. Sędzi Małgorzaty Kowalskiej – koordynatora ds. mediacji w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie, p. Anny Radziwiłko – konsultanta ds. wspomagania szkół i placówek w zakresie wychowania, opieki i pomocy-psychologicznej oraz profilaktyki LSCDN, p. Marzanny Grzeszczyk - wizytatora Kuratorium Oświaty w Lublinie, p. Ewy Tarasiuk – przewodniczącej Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Międzyrzecu Podlaskim, p. Marty Cybulskiej-Demczuk – kierownik Referatu Oświaty Gminy Międzyrzec Podlaski. Sam pomysł konkursu narodził się podczas konferencji „Planowanie pracy mediatorów szkolnych i rówieśniczych”, która odbyła się 4.10.2022 r. w Sądzie Okręgowym w Lublinie, a dedykowana była uczestnikom szkoleń z mediacji, rekomendowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, prowadzonych przez trenerów LSCDN. Był wspólną ideą mediatorów z rejonu północne lubelskie.

Bardzo miły gość w przedszkolu.

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

6 grudnia nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ- niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy i tańca. Pomimo braku białego puchu, jak co roku przybył na czas. Spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi piosenki i recytowały wiersze. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Caritas TAK POMAGAM!

Szkolne Koło Caritas działające przy Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach i 1 Drużyna Harcerska w Łomazach przeprowadziło zbiórkę żywności w ramach akcji Caritas TAK POMAGAM. Zebrano 260 kg żywności, ktora zostanie przekazana przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej osobom potrzebujacym z terenu gminy Łomazy. Dziekujemy wszystkim, którzy włączyli sie w akcję, szczególnie sklepom GROSZEK I DELIKATESY CENTRUM. WARTO POMAGAĆ.

Wystawa Twórców Ludowych i Rzeniosła Artystycznego Gminy Łomazy

Uczniowie z klas 1 – 3 złożyli wizytę w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie obejrzeli Wystawę Twórców Ludowych i Rzeniosła Artystycznego Gminy Łomazy. Mieli okazję z bliska ujrzeć i podziwiać wytwory pracy lokalnych artystów, ich talent, pomysłowość i kreatywność w zakresie rękodzieła i sztuki ludowej. Mogli zobaczyć m.in. piękne obrazy malowane na płótnie, wyroby wykonane w formie rzeźby, różnorodnych koronek, haftu czy za pomocą specjalnego szydełka. Wystawa bardzo zaciekawiła uczniów i wywarła na nich duże wrażenie. Być może dla niektórych z nich będzie inspiracją do podejmowania prób tworzenia własnych prac w tej dziedzinie.

SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
06.XII.2022 r. w godz. 13.00 – 16.00
Hala widowiskowo-sportowa Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach

Regulamin

Bezpośrednio po kiermaszu w godz 16.00 - 17.00 odbędą się konsultacje z nauczycielami.
 Zebranie Rady Rodziców godz. 16.00 (sala obok sekretariatu).

Serdecznie zapraszamy

kiermasz swiateczny scandi