Wyjazd do kina w nagrodę!

Klasy czwarte i piąta dnia 16 czerwca wybrały się pod opieką swoich wychowawców na wycieczkę do Białej Podlaskiej. W programie był seans w kinie MERKURY oraz obowiązkowa wizyta w restauracji McDonald's. Najpierw czekała  „uczta duchowa” w postaci ekranizacji książki  Tajemniczy ogród  autorstwa Burnett Frances Hodgson. Książka, o której mowa, to lektura szkolna i klasyk wśród literatury dla dzieci. Po obejrzeniu filmu wycieczkowicze poddali się „uczcie dla ciała”, buszując do woli po menu i zamawiając popularne zestawy. Pogoda dopisała, humory również, nie wspominając o apetycie. Wyjazd do kina był nagrodą dla tych klas za stuprocentowe wpłaty w ubiegłym roku szkolnym na Radę Rodziców. Taka forma nagrody bardzo spodobała się uczestnikom. Dziękujemy serdecznie!

„NA LUDOWO ZAŚPIEWAJMY”

Dnia 7 czerwca 2021 odbyła się  III edycja Gminnego Konkursu Piosenki Ludowej „Na ludowo zaśpiewajmy”.  Celem konkursu było rozwijanie zainteresowań muzyką ludową wśród najmłodszych uczniów oraz popularyzowanie zapomnianych pieśni ludowych. Występy młodych artystów odbyły się  Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach. Konkurs oceniało Jury w składzie: Maria Sadowska, Ryszard Bielecki i Andrzej Chwaluczyk. Udział w festiwalu wzięło  12 wykonawców z klas I - III.

Wyniki konkursu:
I Miejsce - Lena Rusek kl. III a
II Miejsce - Kaja Sobechowicz kl. II b
III Miejsce - Anna Karpowicz kl. I b
Wyróżnienie: Zofia Hryniewicz kl. III a
Wyróżnienie: Zuzanna Przyłucka kl. II a

Organizatorzy konkursu to Zespół Placówek Oświatowych   oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach

 

Szkolny konkurs na plakat „Podróż po Rosji”

Uczniowie klas IV-VIII wzięli udział w szkolnym konkursie na plakat „Podróż po Rosji”.
Celem konkursu było poznawanie kultury Rosji, szerzenie zainteresowania nauką języka rosyjskiego oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności uczniów.
Wyniki konkursu:
Klasy IV- VI I – Dariusz Zagożdżon (klasa 6B)
II – Emilia Marciniuk (klasa 4A)
III – Karolina Sawicka (Klasa 6B)
Klasy VII-VIII
I – Justyna Lichwirowicz vel Olichwierowicz (Klasa 8B)
II – Aleksandra Jarocka (Klasa 6A)
III – Martyna Nazarewicz (Klasa 7C)
Wyróżnienia: Dominika Szoplińska (klasa 8B) i Amelia Juszczak (klasa 8B)
Dyplomy i nagrody zostaną wręczone podczas apelu podsumowującego w środę 16 czerwca. Gratulacje!

Konkurs kaligraficzny "Cyrylica? - to proste!"

Uczniowie klas czwartych wzięli udział w konkursie kaligraficznym języka rosyjskiego " Cyrylica?-to proste!".
Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania językiem rosyjskim oraz doskonalenie umiejętności kształtnego i estetycznego pisania cyrylicą.
Wyniki konkursu:
I miejsce - Bandzarewicz Agnieszka ( klasa IVa)
II miejsce - Adamczuk Alicja ( klasa IVb)
III miejsce - Szyndler Wiktoria (klasa IVb) i Telaczyńska Zuzanna (Klasa IVa)
Gratulacje!👏🇷🇺🖊️🙂
 

1 czerwca – „ Międzynarodowy Dzień Dziecka”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

1 czerwca nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Dziecka, gdzie dobra zabawa to podstawa, a dziecięcy uśmiech spędza chłód z ludzkiej twarzy. W tym roku ten dzień uczniowie z klas I-III spędzili w różnych miejscach.

Klasa I a oglądała film „Sekretne życie zwierząt” w „Małym Kinie” w Łomazach. Dziewczynki i chłopcy chętnie bawili się swoimi ulubionymi zabawkami i grali w gry planszowe. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem, poznając jego pracę oraz tajemnice z życia pszczół. Dzieci otrzymały także słodycze.

Klasa I b odwiedziła kino w Łomazach oglądając bajkę „Sekretne życie zwierząt”. Następnie udała się do Parku Jagiellońskiego na plac zabaw, gdzie dzieci z wielką przyjemnością skorzystały ze sprzętu. Uczniowie otrzymali także upominki i lody ufundowane przez rodziców. 

Uczniowie klasy 2a i 2b wyjeżdżali do gospodarstwa agroturystycznego w Studziance, gdzie aktywnie i wesoło spędzili wspólnie czas. Dzieci z dużym zaangażowaniem przeciągały linę   i pokonywały tor przeszkód. Uczestniczyły w różnych grach i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Najwięcej emocji dostarczyło im zjeżdżanie na specjalnie zamontowanej linie, co wymagało nieco odwagi, ale dzieci to przecież dzielne zuchy i udowodniły, że śmiałości na pewno im nie brakuje. Podczas pobytu zjadły smaczne kiełbaski z grilla oraz pyszne pączki i bułeczki. Otrzymały również prezenty od rodziców. Z wycieczki wracały zadowolone, o czym świadczyły radosne uśmiechy na twarzach. Z pewnością ten wyjazd na długo zostanie w ich pamięci.

Klasa III a spędziła ten wyjątkowy dzień na stadionie w Łomazach. Uczniowie udali się do tego miejsca piechotą. Pogoda i humory dopisały, energii też nie brakowało, do  sprawdzenia swoich sił w grach i zabawach sportowych. Dzieci puszczały bańki mydlane oraz chętnie bawiły się na placu zabaw. Zjadły  kiełbaski   upieczone przy ognisku oraz słodkości przygotowane przez rodziców. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem. Dziękujemy Zarządowi Klubu Sportowego „Niwa”, dzięki któremu mogliśmy spędzić ten czas na stadionie.

Uczniowie klasy IIIb wyjeżdżali do gospodarstwa agroturystycznego w Lubence. Aktywnie i wesoło spędzały czas na rożnych grach i zabawach sportowych, m.in. gra zespołowa” zbijany”, piłka nożna oraz grały w  badmintona. Przy ognisku upiekły kiełbaski, które zjadły z apetytem. Wyjazd łącznie z poczęstunkiem został zasponsorowany przez rodziców. Na zakończenie wycieczki dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat pielęgnacji oraz opieki nad końmi. Mogły same wykonać proste czynności pielęgnacyjne pod okiem właściciela koni. Z uśmiechem na twarzy wróciły z wycieczki.

Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami otrzymali słodkie upominki ufundowane w imieniu Rady Rodziców przez Pana Tadeusza Bańkowskiego i Sławomira Dymowskego, za które w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

  

Tak świętowano Dzień Dziecka

Tegoroczna organizacja szkolnych obchodów Dnia Dziecka musiała być jeszcze podporządkowana rygorowi sanitarnemu. Mimo to poszczególne klasy wraz z ich wychowawcami starały się uczcić to święto w jak najatrakcyjniejszy sposób. O Dniu Dziecka nie zapomniała Rada Rodziców, która ufundowała wszystkim uczniom szkoły podstawowej oraz nauczycielom lody. Za ten miły gest bardzo dziękujemy. Słodyczy nigdy dość, szczególnie w takim dniu.  Klasy IV wybrały się na seans filmowy do kina w naszym GOK – u (oczywiście każda klasa miała osobny seans). Uczniowie obejrzeli animowaną wersję przyszłorocznej lektury „Tajemniczy ogród”. Były też słodkie niespodzianki od wychowawców. Klasa Va wraz z wychowawcą gościła u Państwa Jaroszuków, gdzie czekało już na uczniów  ognisko. Piątoklasiści spędzili czas w niezwykle miłej atmosferze. Mieli do dyspozycji cały bogato wyposażony plac zabaw. Jeździli na deskach elektrycznych, grali w podchody, w piłkarzyki. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne upominki, kamizelki odblaskowe oraz popularne w ostatnim czasie lody EKIPA. Z kolei VIa postawiła na zabawy na siłowni pod chmurką i placu zabaw w naszym parku. Stracone podczas ćwiczeń kalorie mogli uzupełnić frytkami, które zamówili rodzice. Klasa VIb rozpoczęła świętowanie od  obfitego, słodkiego poczęstunku przygotowanego przez klasową Radę Rodziców. Niewątpliwą atrakcją dnia była klasowa sesja fotograficzna. Oprócz tego były gry i zabawy zręcznościowe. Klasa VIc odbyła długi spacer szlakiem miejscowych, często bardzo starych kapliczek, poznając historię niektórych z nich.  Klasa VIIa wybrała się pieszo na stadion, aby tam korzystając do woli z przestrzeni, pograć ze sobą w piłkę. Wracając, wstąpili na kebab. Łomaski „Kebab na rogu” cieszył się tego dnia ogromną popularnością, bo odwiedzili go również uczniowie klas VIII w trakcie spaceru po naszej uroczej miejscowości. Natomiast VIIb i VIIc zostały zaproszone przez prezesa Stowarzyszenia „Tłoka” Pana Cezarego Nowogrodzkiego do Koszoł. Tam uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z ojcem gwardianem zakonu Kapucynów z Białej Podlaskiej br. Bogdanem Augustyniakiem, który opowiedział młodzieży ciekawe historie z życia św. Franciszka (patrona ekologów) oraz innych świętych. Sam ojciec gwardian to bardzo interesująca postać. Brat Bogdan to nie tylko zakonnik, ale też wojskowy w stopniu podpułkownika, taternik i pilot. Pasjonuje się fotografią ( ma na swoim koncie kilka wystaw) i jazzem. Uczniowie zwiedzili okolicę oraz unicki cmentarz. Potem były rozgrywki sportowe i wspólne ognisko. Jak z powyższego tekstu wynika, wszyscy miło i aktywnie spędzili ten dzień. Na szczęście pogoda również dopisała.

  

 

"CHOPIN MALOWANY"

Jest nam bardzo miło poinformować, że Błażej Bańkowski - uczeń klasy VII C Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach zajął III miejsce w konkursie plastycznym Chopin malowany. "Rodem Warszawianin, sercem Polak, a talentem świata obywatel". Organizatorem konkursu jest Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie. Gratulujemy!