Uroczystość wręczenia nagród w Konkursie Języka Angielskiego FOX

13 czerwca 2023r w Teatrze Starym w Lublinie, odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego „FOX” pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Na początku dyrektor lubelskiego LSCDN pan Krzysztof Staruch pogratulował uczniom sukcesów oraz zaakcentował potrzebę nauki języków obcych, a w szczególności języka angielskiego. Nagrody wręczała pani Małgorzata Tetiurka regionalny opiekun konkursu FOX.
Tegoroczna edycja konkursu odbyła się 28 marca 2023r i wzięło w niej udział ponad 2500 uczniów z regionu lubelskiego, a w całej Polsce 15500 uczniów. Wśród nagrodzonych znalazły się dwie uczennice naszej szkoły: Alicja Maciejewska kl.4b oraz Agnieszka Bandzarewicz kl.6a. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sukces Zuzi

Uczennica klasy VIA Zuzanna Telaczyńska zajęła II miejsce w konkursie „Podlasie wierszem malowane” . Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów  młodej poetce sławiącej  naszą Małą Ojczyznę.

IMG 1365

Warsztaty ceramiczne w Centrum Pomocy Osobom z Autyzmem „Wspólny Świat”

5 czerwca klasa IIIa uczestniczyła w warsztatach ceramicznych w Centrum  Pomocy Osobom z Autyzmem „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej. Motywem przewodnim była kreatywna zabawa z gliną. W trakcie zajęć dzieci pracowały z tym materiałem - ugniatały, wałkowały, formowały i ozdabiały. Dzieci dekorowały swoje prace odciskając w nich elementy z natury: liście, gałązki. Dowiedziały się także o etapie szkliwienia prac ceramicznych.  Poznały w ten sposób ceramiczną terminologię. Sekretem warsztatów była cierpliwość i dokładność, którą z czasem dzieci wypracowywały. Zrealizowane prace będą wyjątkowym prezentem dla najbliższych lub unikalną ozdobą. Zajęcia dostarczyły wiele radości, a dzieci zamieniły się w młodych artystów. Było to cenne doświadczenie.

Dni Promocji Zdrowia 2022/2023

Zdrowie jest wartością, która pozwala korzystać z życia przez długie lata. W największym stopniu o stanie zdrowia decyduje nasz styl życia. Nasze codzienne zachowania mogą mieć zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki dla zdrowia. Uczniowie wiedzą, co to jest zdrowy styl życia, o czym mogli sie przekonać uczestnicy apelu podsumowującego tegoroczne Dni Promocji Zdrowia. W części artystycznej wystąpili uczniowie z klas: VI a, VII a oraz VIII a i c przygotowani przez panie: Grażynę Skrzyńską, Dorotę Jeruzalską, Elżbietę Derlukiewicz- Rusek i Martę Bańkowską. Ważnym punktem programu było podsumowanie konkursów prozdrowotnych, które odbyły się w ostatnim czasie w naszej szkole.

Czytaj więcej: Dni Promocji Zdrowia 2022/2023

Dzień Dziecka w Magicznych Ogrodach.

W czwartek 1 czerwca 2023 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do przepięknego miasteczka położonego nad Wisłą - Kazimierza Dolnego i Magicznych Ogrodów. Podczas wycieczki dzieci miały okazję doświadczyć wielu ciekawych atrakcji. W autokarze czas mijał szybko na podziwianiu krajobrazów, śpiewie i rozmowach. W ramach programu wycieczki uczniowie wzięli udział w "Warsztatach z kogutem" zorganizowanych w Piekarni Sarzyńskich. Podczas warsztatów dzieci miały możliwość poznać fascynujące fakty o kogutach oraz spróbować swoich sił w pieczeniu tradycyjnego koguta z ciasta. To była wspaniała okazja, aby odkryć tajniki piekarskiego rzemiosła. Po warsztatach uczestnicy wycieczki wyruszyli na zwiedzanie malowniczego miasta Kazimierz Dolny. Mieli okazję podziwiać urokliwe krajobrazy, zabytkowe kamienice i urokliwe uliczki. Ekobusikami przejechali do urokliwego, lessowego Wąwozu Korzeniowego. Odwiedziliśmy kilka sklepów, które przyciągnęły naszą uwagę. Znaleźliśmy interesujące pamiątki, rękodzieło i lokalne przysmaki. Każdy z nas znalazł coś, co chciałby zabrać ze sobą jako souvenir z wycieczki. Zjedliśmy obiad w restaurację, która serwowała tradycyjne dania kuchni regionalnej. Skosztowaliśmy lokalnych potraw i cieszyliśmy się ich smakiem. Atmosfera restauracji była przyjemna i przytulna. Następnie uczniowie udali się do Magicznych Ogrodów. Tam mogli cieszyć się pięknem przyrody, spacerować po zielonych alejkach i podziwiać różnorodne rośliny. Dzieci miały również możliwość korzystania z licznych atrakcji, takich jak plac zabaw, huśtawki, karuzele i labirynty. To był wspaniały czas spędzony na świeżym powietrzu i zabawie wśród natury. Wycieczka była doskonałą okazją do nauki, zabawy i poznawania nowych miejsc. Uczniowie zdobyli nowe doświadczenia i miło spędzili czas w przyjaznej atmosferze. Dziękujemy uczniom i rodzicom za przygotowanie się do wycieczki, zapewnienie wygodnego obuwia i odzieży oraz posiłków na drogę. Opiekę uczniom zapewnili: A. Dołęgowska, W. Kozaczuk, I. Kożuchowska i P. Tokarski. Mamy nadzieję, że wszyscy uczestnicy wycieczki świetnie się bawili i czerpali wiele radości z tego wyjątkowego dnia! Wycieczka została zorganizowana przy udziale Biura Turystycznego Juventur w Białej Podlaskiej. Dziękujemy za miłą współpracę.

Bal Ósmoklasisty 2023

Kolejny rocznik ósmoklasistów ma już za sobą swój pierwszy bal. Ten ważny moment miał miejsce 30 maja w pięknej scenerii Rancza Felix. Urocze dziewczęta w przepięknych sukniach, eleganccy chłopcy w garniturach… wszyscy nie do poznania. Tradycyjnie takie uroczystości rozpoczynają się od poloneza. Tak było i tym razem. Uczniowie uczyli się tego tańca przez kilka miesięcy pod bacznym okiem pani Marty Bednaruk – Bańkowskiej. Ósmoklasiści swoim tańcem zachwycili zarówno zaproszonych gości, jak i rodziców. Honory gospodarza pełnił pan Tadeusz Bańkowski, który powitał dyrekcję szkoły, przewodniczącą Rady Rodziców p. Annę Marciniuk, wychowawców, nauczycieli oraz przede wszystkim zebraną młodzież.  Podziękowania popłynęły w stronę całego grona pedagogicznego, a w szczególności do wychowawców. Rodzice zadbali oczywiście o poczęstunek. No a potem była wspaniała zabawa, którą prowadził najlepszy DJ i wodzirej w jednym, czyli pan Paweł Tokarski. Wszyscy bawili się doskonale. Szkoda tylko, że takie piękne chwile trwają zawsze zbyt krótko.

Klasa 4B w Miasteczku Ruchu Drogowego.

We wtorkowy, słoneczny dzień 6 czerwca 2023r. w Miasteczku Ruchu Drogowego przy WORD w Białej Podlaskiej, uczniowie klasy IV b Szkoły Podstawowej w Łomazach przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Wydarzenie tego typu wśród dzieci było ogromnym przeżyciem gdyż to pierwsze uprawnienia, które nabywają w drodze egzaminu.
Na terenie Miasteczka Ruchu Drogowego obowiązują przepisy zgodne z Kodeksem Drogowym. Uczestnicy zajęć muszą stosować się do umieszczonych tam znaków i sygnałów drogowych, ogólnych zasad i przepisów ruchu drogowego.
Praktyczne przedstawienie swoich umiejętności jazdy na rowerze z zastosowaniem zasad bezpiecznego zachowania na drodze było końcowym etapem starań czwartaków o kartę rowerową.
Po wyczerpujących zmaganiach z przepisami ruchu drogowego, dzieci zjadły pyszne kiełbaski z grilla i popisały się talentem wokalnym przy akompaniamencie p. Pawła Tokarskiego.
Klasa, choć na początku stremowana i pełna obaw, z uśmiechami wracała do domu.
Grupa 18 uczniów w całości zaliczyła egzamin praktyczny i czeka na wyniki egzaminu teoretycznego by stać się pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Gratulujemy!