Realizacja programu „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Pierwszoklasiści uczestniczyli w XV edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka” pod patronatem Komendy Głównej Policji. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

  • - Bezpieczeństwo w domu 
  • - Bezpieczeństwo w drodze do szkoły
  • - Bezpieczeństwo w szkole
  • - Bezpieczeństwo w Internecie 
  • - Bezpieczeństwo w relacjach z rówieśnikami.

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach. 
Po przeprowadzeniu zajęć Programu wszystkie dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie a uczniowie Dyplom. 

puch

XIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Z EWANGELII SW MARKA

4 czerwca w naszej szkole odbyl się XIII KONKURS WIEDZY BIBLIJNEJ Z EWANGELII SW MARKA. W konkursie wzięło udział 19 uczniow z klas IV-VII. Laureatami Konkursu zostali Zuzanna Telaczynska kl VIIa, Krzysztof Sinkiewicz kl IVb Anastazja Wołosowicz kl Va Andrzej Telaczynski kl IVa. Laureaci otrzymają dyplomy i nagrody ufundowane przez ks. Adama Kameckiego proboszcza Parafii w Łomazach. Konkurs zostal zorganizowany przez katechetę Pawła Tokarskiego. Gratulujemy zwyciezcom.
 

Szkolna inicjatywa profilaktyczna Nawigacja w Każdą Pogodę

Miło nam jest poinformować, iż Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach otrzymał Certyfikat przyznany przez  Instytut Profilaktyki Zintegrowanej za realizację zadań w ramach „Szkolnej inicjatywy profilaktycznej Nawigacja w Każdą Pogodę” przyczyniających się do wzmocnienia kondycji psychicznej uczniów. Program realizował zadania profilaktyki uniwersalnej oraz promocji zdrowia psychicznego, zadaniem której jest wzmocnienie naturalnych zasobów odporności i radzenia sobie z sytuacjami trudnymi i kryzysowymi.
Diagnostyczny i profilaktyczny wymiar programu angażował znaczną część społeczności szkolnej, nie tylko nauczycieli,  ale  również uczniów  i rodziców. Nad realizacją programu czuwała p. Małgorzata Szewczyk, która była jego  koordynatorem.  Zajęcia o charakterze wychowawczo  - profilaktycznym  oraz spotkania informacyjne dla rodziców prowadziły panie Ewa Prokopiuk, Elżbieta Bielecka, Dorota Nazarewicz oraz Anna Łojewska wychowawczynie klas VI i VII, w których program był realizowany.  Natomiast diagnozę środowiska szkolnego za pomocą aplikacji internetowej  pomogły sprawnie przeprowadzić panie Agnieszka Tremeska i Dorota Łaska.

cert

Kolejne sukcesy utalentowanego rodzeństwa...

Troje uczniów naszej szkoły, rodzeństwo – Tymon Wołosowicz (kl. 1b), Zofia Wołosowicz (kl. 3a) oraz Anastazja Wołosowicz (kl. 5a) wzięło udział w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Piękno Dziecka" - "Moja rodzina źródłem czynienia dobra" organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie Założeniem konkursu było zwrócenie uwagi na dziecko i jego spojrzenie na świat.
Cele konkursu:
- rozwijanie inwencji twórczej, kreatywności i aktywności wśród uczestników konkursu,
- wymiana doświadczeń i poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych,
- wspieranie dziecka w jego procesie edukacyjnym,
- wychowanie do wartości, kształtowanie postaw pro-społecznych,
- kształtowanie stałych sprawności w czynieniu dobra,
- promowanie młodych talentów,
- kształcenie kompetencji kluczowych – świadomości i ekspresji kulturalnej (wrażliwości           i przyjemności z odbioru dzieł sztuki, poczucia tożsamości, szacunku i otwartej postawy wobec różnorodnej ekspresji kulturalnej, pielęgnowanie zdolności estetycznych poprzez wyrażanie siebie środkami artystycznymi).

Zosia i Anastazja zostały Laureatkami Konkursu w swoich kategoriach wiekowych (I-III oraz IV-VI), a Tymon otrzymał Nagrodę Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie.

To jeszcze nie koniec. Zosia otrzymała również wyróżnienie w kategorii klas 1-3 w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym „W świecie mórz i oceanów” zorganizowanym przez  ZOO w Zamościu w ramach obchodów Światowego Dnia Oceanów.

Serdecznie gratulujemy!
 


SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE HISTORYCZNYM „Mój region”

23 maja 2024r. w Muzeum Południowego Podlasia w Białej Podlaskiej odbył się etap  finałowy Konkursu Historycznego ‘MÓJ REGION”. Uczniowie naszej szkoły: Lena Rusek   i  Jakub Głowacki znaleźli się w gronie zwycięzców zdobywając wyróżnienia w kategorii klas IV-VI.
W dniu 2 czerwca 2024r na uroczystości w ramach Dni Białej Podlaskiej odbywającej się w budynku Muzeum Południowego Podlasia odebrali  dyplomy i nagrody. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. dyrektor Bogumiły Wińskiej i p. Aldony Onisiewicz. Obie Panie  otrzymały podziękowania za przygotowanie uczniów do konkursu. Pani dyrektor Bogumiła Wińska odebrała dodatkowo podziękowania dla szkoły za udział uczniów w konkursie. Konkurs odbywał się pod patronatem m.in. Lubelskiego Kuratora Oświaty

 GRATULUJEMY

 

 

„Lepiej zobaczyć coś raz, niż słyszeć o tym tysiąc razy”

„Przygoda, przygoda, każdej chwili szkoda, świat jest piękny…”  więc klasy drugie 5 czerwca wyruszyły na długo oczekiwaną wycieczkę do Bałtowa. Nasz wyjazd  planowany był z dużym wyprzedzeniem i wielką starannością. W Juraparku i Muzeum Jurajskim poznaliśmy burzliwą historię rozwoju życia na naszej planecie.  Park Rozrywki to miejsce dla poszukiwaczy przygód, karuzele, zjeżdżalnie i mnóstwo innych atrakcji dostarczyły nam niezapomnianych wrażeń. Przekraczając bramę  Sabatówki przenieśliśmy się w magiczne miejsce wiedźm, czarownic i białej magii. Podczas safari po Zwierzyńcu Bałtowskim doświadczyliśmy bezpośredniego kontaktu z kilkudziesięcioma gatunkami zwierząt, zarówno tych rodzimych, jak i egzotycznych.   To tylko niektóre ze wspaniałych atrakcji. Znalazł się też czas na pyszny obiad, lody no i oczywiście na zakup pamiątek. Powiedzieć , że było wspaniale, to tak, jakby nic nie powiedzieć, bo co tak naprawdę wpływa na to, że wycieczka jest udana?  Atrakcje? Pogoda? Uczestnicy wycieczki? Komfortowy transport? Ekwipunek? Oczywiście, wszystko po trochu, ale  ważne są, a może najważniejsze życzliwość, elastyczność i otwartość na nowe doświadczenia, a tych naszym podopiecznym  i opiekunom –  paniom Wiesławie, Iwonie i Beacie oraz panu Pawłowi, dzięki któremu podróż minęła błyskawicznie przy śpiewie z akompaniamentem gitary, nie zabrakło.Tak więc „Odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj. Śnij. Odkrywaj” 
 


Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

28 maja w Pratulinie odbył się Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas. Nasze SKC wzięło udział w tym wydarzeniu. Był czas na zabawę, tańce i modlitwę. Jedna z atrakcji był pokaz KONI ARABSKICH. Opiekę nad wolontariuszami sprawowały Panie Monika Trochonowicz, Anna Telaczynska i Pan Paweł Tokarski. Wszyscy wrócili w doskonałych nastrojach z zapowiedzią powrotu do Pratulina w przyszłym roku.