Komunikat Rady Rodziców

DRODZY RODZICE!

To był inny rok szkoły niż zwykle bywało. Nie mniej jednak dzieci uczyły się, pogłębiały swoją wiedzę i zasłużyły na pochwałę.

Zbliża się koniec roku szkolnego, w związku z czym chcielibyśmy aby Państwa dzieci otrzymały podziękowanie za trud swojej pracy w postaci książki na koniec roku szkolnego: za naukę , za udział w konkursach, za osiągnięcia sportowe itp.

Osobom, które wpłaciły składkę na Radę Rodziców bardzo serdecznie dziękujemy. To dzięki Wam możemy sfinansować różne przedsięwzięcia szkolne.  Ze względu na pandemię nie mogliśmy osobiście zbierać wpłat, dlatego też bardzo prosimy Państwa o wpłaty na konto Rady Rodziców 17 8037 0008 0010 7868 2000 0010 (BS Łomazy) ewentualnie do wychowawców klas. Składka w roku szkolnym 2020/2021 wynosi 30 zł ale liczy się naprawdę każda złotówka.

Wszystkim rodzicom za wpłaty BARDZO SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

RADA RODZICÓW ZPO W ŁOMAZACH

rr

„Ziemia woła – pomocy!”

 

Dziękujemy serdecznie za zainteresowanie naszym konkursem plastycznym pod hasłem „Ziemia woła – pomocy!” zorganizowanym z okazji Dnia Ziemi. Wpłynęło wiele wspaniałych prac i  niezwykle trudno było wybrać najlepsze                                         

Gratulujemy zwycięzcom

  1. miejsce: Emilia Panasiuk VIIB
  2. miejsce: Emilia Marciniuk IVA
  3. miejsce: Aleksandra Jarocka VIIA

Wyróżnienia:
Justyna Olichwierowicz VIIIB
Julia Korszeń VIIC
Karolina Sawicka VIB

  

AKCJA POD BIAŁO-CZERWONĄ

W związku z pandemią uroczystość szkolna z okazji Święta  Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w tym dniu odbędzie się w innej formie.  Uroczystość możemy uczcić wszyscy razem biorąc udział w akcji ,, POD BIAŁO-CZERWONĄ”.

Pozostając w domach, aktywnie możemy włączyć  się w świętowanie. Wystarczy wywiesić biało - czerwoną flagę przed domem i zrobić zdjęcie. Fotografię proszę  przesłać na e-maila do nauczycieli historii. Nauczyciele udostępnią ją na Facebooku szkolnym i stronie internetowej szkoły.

Uwaga!!! Przesłane zdjęcia ze zgodą na wykorzystywanie fotografii zostaną nagrodzone oceną  z historii lub WOS. Zdjęcia proszę przesyłać do 5 maja 2021 roku

Zgodą na wykorzystywanie fotografii 

 

Czytaj więcej: AKCJA POD BIAŁO-CZERWONĄ

Międzynarodowy Dzień Ziemi 2021

Dnia 22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Święto to ma na celu krzewienie kultury i postawy ekologicznej oraz uświadomienie problemów związanych z ochroną środowiska. Tegorocznym motywem przewodnim Dnia Ziemi jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. W naszej szkole pomimo pandemii pamiętamy, jak ważne jest dbanie o naszą planetę. Uczniowie brali udział w operacji „Czysta rzeka”. Starsi uczniowie pisali konkurs wiedzy ekologicznej „Jestem przyjacielem przyrody”, a młodsi mogą wziąć udział w konkursie plastycznym „ Ziemia – woła pomocy”. Zawsze warto znaleźć coś dla siebie i promować wśród najbliższych ekologiczne postawy. Zastanawiasz się, czy Ty możesz coś zrobić dla Ziemi? Czy Twój mały wkład ma znaczenie przy ogromie zniszczeń? TAK, TAK i jeszcze raz TAK. Jeśli każdy z nas robiłby dla planety jedną małą rzecz dziennie, np. zrezygnował z zakupu napoju w butelce plastikowej, czy zakupy zapakował do torby wielokrotnego użytku zamiast do plastikowej jednorazówki - efekty byłyby z pewnością  odczuwalne na całej Ziemi. Nie jest to trudne, trzeba tylko chcieć.
Międzynarodowy Dzień Ziemi to świetna okazja, by zrobić coś pożytecznego dla środowiska, choć świętować w taki sposób możemy każdego dnia.
Bądźmy EKO!

motyl

Konkurs plastyczny pod hasłem „Ziemia woła – pomocy!”

22 kwietnia obchodzimy, Dzień Ziemi który ma uświadamiać nam, jak ważne jest troszczenie się o środowisko naturalne. W tym roku obchody są utrudnione z powodu licznych obostrzeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Celem obchodów Dnia Ziemi  jest promowanie postaw proekologicznych w społeczeństwie. Musimy sobie wszyscy uświadomić jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. Ważne jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody w wielu częściach świata. Ostatnio coraz częściej zaczynamy doświadczać zjawiska suszy, co wiąże się z brakiem wody. Musimy zacząć ją oszczędzać. Tego dnia promuje się również działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska i edukowanie ludzi na całym świecie, jak wielki problem stanowi zanieczyszczenie środowiska odpadami zrobionymi z tworzyw sztucznych.  W ostatnim czasie zmuszeni jesteśmy używać maseczek do zasłaniania ust i nosa oraz nosić jednorazowe rękawiczki. Po ich użyciu wyrzucajmy je do koszy!

  • Nie pozwól zginąć Ziemi  - segreguj odpady!
  • Oszczędzaj wodę!
  • Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas!

W ramach obchodów tegorocznego Dnia Ziemi ogłaszamy konkurs plastyczny dla naszych uczniów pod hasłem „Ziemia woła – pomocy!”

REGULAMIN KONKURSU

ziemia.JPG

 „Operacja Czysta Rzeka – 2021"

17 kwietnia, mimo niesprzyjającej aury pogodowej uczniowie naszej szkoły Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach pod opieką E. Derlukiewicz-Rusek, G. Skrzyńskiej dzielnie przystąpili do sprzątania okolic rzeki Zielawy. Nasza szkolna grupa ruszyła spod świetlicy
w Studziance, drogą główną pod Ortel Królewski i granicą w stronę Dokudowa. Zebraliśmy ogromną ilość różnorodnych śmieci. Na koniec mogliśmy się ogrzać i posilić przy ognisku. Wszystkim zaangażowanym uczniom i rodzicom serdecznie dziękujemy. Brawo MY.

Przedsięwzięcie organizowane było na naszym terenie przez Stowarzyszenie Rozwoju miejscowości Studzianka oraz Wójta Gminy Łomazy.