II miejsce w XXIII Powiatowej Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ".

17.04.2023r w Międzyrzecu Podlaskim drużyna piłkarzy nożnych z klas II i III rywalizowała o awans do Finału Wojewódzkiego. Do turnieju przystąpiło 11 szkół z powiatu bialskiego ziemskiego SP Łomazy, SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Leśna Podlaska, Rzeczyca, Rogoźnica, Motwica, Piszczac, Misie, Tuliłów, Sławacinek. W całym turnieju zdobyliśmy 22 bramki i tylko 3 straciliśmy z czego dwie w samym finale.Bardzo dobrze zaprezentowała się jedyna dziewczyna w naszym zespole Weronika Jabłońska zdobywając trzy bramki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Opiekunem zawodów był nauczyciel Ireneusz Korszeń.
 

Rejonowe Biegi Przełajowe w Adamowie.

Sporym sukcesem zakończyły się 14.04.2023r, Drużynowe Biegi Przełajowe w Finale Rejonu Bialskiego w kategorii Igrzyska dzieci 2012 i młodsi. Chłopcy zajęli III miejsce i byli o krok od awansu do Finału Wojewódzkiego, natomiast dziewczyny uplasowały się na V miejscu. Drużyna chłopców w składzie: Adrian Ostapowicz, Jakub Korszeń, Robert Najdyhor, Maciej Przyłucki, Piotr Szymanek i Miłosz Zając otrzymali pamiątkowe medale i puchar. Opiekunem zawodów był nauczyciel Ireneusz Korszeń.
 

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

I miejsce w XXIII Powiatowej Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". 13.04.2023r w Międzyrzecu Podlaskim chłopcy z klas IV i V rywalizowali z rówieśnikami z 11 szkół powiatu bialskiego- ziemskiego, SP Nr 2 i 3 Międzyrzec Podlaski, SP Terespol, Piszczac, Małaszewicze, Leśna P, Drelow, Rzeczyca, Misie, Rogoźnica. W całym turnieju rozegraliśmy siedem spotkań zdobywając 22 bramki a tracąc tylko 6. Cały zespół otrzymał pamiątkowe medale i awansował do Finału Wojewódzkiego. Zespół prowadził i przygotował nauczyciel Ireneusz Korszeń. Gratulacje i powodzenia w następnym etapie.

Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2023/2024

UWAGA!
Informujemy, że dzieci, których rodzice złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola
i podpisali Wolę zapisu dziecka do przedszkola w pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego zostały przyjęte do Przedszkola Samorządowego w Łomazach
na rok szkolny 2023/2024.
 

„Bezpieczny przedszkolak”

Bezpieczeństwa powinniśmy uczyć się od najmłodszych lat. Wiedzą o tym doskonale dzieci z oddziałów przedszkolnych. Dnia 3.03.2023r.nastapiło podsumowanie konkursu ”Bezpieczny przedszkolak”. Dyrektor Bogumiła Wińska wraz z członkami jury: pielęgniarką szkolną p. Beatą Jarocką i przedstawicielem lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej p. Andrzejem Wińskim uroczyście wręczyli wszystkim biorącym udział pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Należy zaznaczyć, że jak na swój młody wiek, uczestnicy wykazali się ogromną wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w domu i na drodze. Najlepiej wypadły dzieci z grup 6-latków i 4-5-latków, które to zajęły I miejsce. Natomiast grupa 5-latków otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Grand Prix Polski Juniorów w Taekwon-Do ITF

W Stęszewie k/Poznania w dniach 30.03-02.04.2023 r. odbyło się Grand Prix Polski Juniorów w Taekwon-Do ITF. Uczennica Szkoły Podstawowej w Łomazach z klasy 8 c Dominika Chotkowska zdobyła brązowy medal w walkach kat. -65 kg stopni uczniowskich. Dominika na codzień trenuje w Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach. Trenerem Dominiki jest nauczyciel wychowania fizycznego Artur Romaniuk.


Drużynowe Biegi Przełajowe.

Sporym sukcesem zakończyły się drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców w Sworach 04.04.2023r. W kategorii chłopców klas IV i młodszych nasza drużyna zajęła I miejsce zdobywając jednocześnie Puchar Starosty Powiatu Bialskiego. Tylko o oczko niżej na II miejscu podium stanęły dziewczęta klas IV i młodszych. Po zaciętej walce do samego końca na IV miejscu uplasowały się dziewczęta a na V chłopcy z klas VI i młodszych. Awans do zawodów rejonowych w Adamowie uzyskały drużyny chłopców i dziewcząt z klas IV. Opiekunami zawodów byli nauczyciele Ireneusz Korszeń i Marek Prokopiuk.