Karnawał w przedszkolu

…„W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się”...

Zbigniew Dmitroca

 1

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, także dla najmłodszych. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego 2021r.w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez swoje Panie. Zabawy odbyły się w salach poszczególnych grup przy dziecięcym repertuarze i popularnych hitach muzycznych. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci mogły chwilę odpocząć podczas słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice – były słodziutkie pączuszki
i faworki, bo przecież był TŁUSTY CZWARTEK. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil. Następny bal już za rok!!!

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i słodkiego poczęstunku.

POLSKO-BIAŁORUSKI KONKURS INFORMATYCZNY

W ramach realizacji umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy Zespołem Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu odbył się w obu szkołach konkurs informatyczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III szkoły podstawowej. Przebieg konkursu koordynowały panie Ewa Korszeń i Małgorzata Rogoźnicka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom

MALI WIELCY PIŁKARZE!

Drużyna chłopców z rocznika 2013 zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Międzyrzecu Podlaskim.

Młodzi piłkarze wystąpili w składzie: Aleksander Głowacki, Piotr Szymanek, Andrzej Telaczyński, Oskar Adamiak, Miłosz Zając, Miłosz Jakubiuk, Jakub Pawłowicz i Michał Maksymowicz.

Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Andrzej Telaczyński.

Najlepszym bramkarzem został Aleksander Głowacki.

Tytuł „Króla strzelców” zdobył Piotr Szymanek.

Klasyfikacja końcowa: I. UKS II Międzyrzec Podlaski II. Niwa Łomazy III. Daf I Łuków IV. Lobos AF V. Wektra Zbuczyn VI. Victoria Parczew VII. Orlęta Radzyń Podlaski VIII. Daf IIŁuków IX. Champion Biała Podlaska X. Top 54 Biała Podlaska

Trenerzy: Ireneusz Korszeń i Tomasz Doluk

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”.

W grupie II

Zuzanna Telaczyńska – II miejsce

W grupie III

Julia Korszeń – II miejsce

Zofia Wołosowicz – III miejsce

Paweł Rycerski – wyróżnienie

Gratulujemy laureatom!

Cyfrowa biblioteka dla uczniów

Audiobooki lektur i klasyki literatury, publikacje, artykuły z czasopism naukowych są już dostępne online oraz do pobrania i wykorzystania na komputerach i urządzeniach mobilnych. Cyfrowa biblioteka została otwarta w ramach Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Biblioteka Narodowa zakończyła prace związane z realizacją Priorytetu 4 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. W ramach prac, realizując postulaty Ministerstwa Edukacji i Nauki, w cyfrowej Bibliotece Narodowej przygotowane zostały kolekcje tematyczne zawierające lektury, zarówno obowiązkowe jak i uzupełniające, znajdujące się w domenie publicznej.

Kolekcje dostępne są pod poniższymi linkami:
Lektury szkolne. Część 1. Szkoły podstawowe - kolekcja stworzona przez Biblioteka Narodowa | Polona

Lektury szkolne. Część 2. Szkoły ponadpodstawowe - kolekcja stworzona przez Biblioteka Narodowa | Polona

W obu kolekcjach znalazło się łącznie 212 publikacji, do których dostęp dla uczniów i nauczycieli jest darmowy i nie wymaga logowania w serwisie. Wszystkie publikacje dostępne są online oraz do pobrania i wykorzystania na
komputerach i urządzeniach mobilnych. Lektury prezentowane w POLONIE mają warstwę tekstową pozwalającą na pełnotekstowe przeszukiwanie ich treści.

lektury

„Pierwsze abecadło”- Wyprawka Czytelnicza dla pierwszaka

Po powrocie do nauki stacjonarnej uczniowie klas pierwszych naszej szkoły otrzymali Wyprawkę Czytelniczą „Pierwsze abecadło”. Projekt, będący częścią kampanii społecznej „Mała książka- wielki człowiek”, jest finansowany przez Instytut Książki i ma na celu rozwój czytelnictwa.

Mamy nadzieję, że lektura umili pierwszoklasistom długie zimowe wieczory.