Integracyjna wycieczka uczniów klas II

Integracyjna wycieczka uczniów klas II odbyła się 27 września 2022r. do Studzianki pod okiem pani M. Trochonowicz, pana A. Romaniuka i pań wychowawczyń A. Najdyhor i A. Panasiuk. Wiejskie meble, naczynia, narzędzia rolnicze to tylko niektóre zabytki jakie mogliśmy oglądać w Prywatnym Muzeum Wsi Podlaskiej dzięki pasji kolekcjonerskiej państwa Józefaciuków. Po  zwiedzaniu przyszedł czas na relaks i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu: wspinaczki, piłka nożna, oraz tyrolka, która cieszyła się największym zainteresowaniem. Po tak intensywnym ruchu wszyscy chętnie zjedli pieczone kiełbaski i słodką przekąskę przygotowane przez gospodynię. Ukoronowaniem wycieczki była nauka strzelania z łuku pod kierunkiem pana Mieczysława Józefaciuka. Pogoda nam dopisała, a moc atrakcji sprawił, że do szkoły wracaliśmy radośni.

„Czysta Ziemia- XIV edycja 2022”

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele! Przyjaciele szkoły!

Informujemy, że szkoła podstawowa wzorem ubiegłych lat, przystąpiła do konkursu ekologicznego „Czysta Ziemia- XIV edycja 2022” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. W związku z tym ogłaszamy szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych pod hasłem: „Czysta gmina- czyste środowisko”.
Zbiórkę surowców prowadzimy na terenie szkoły. Do 15 października 2022 r. zbieramy makulaturę, baterie i akumulatory, puszki aluminiowe, złom stalowy, zakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte tonery drukarskie. Uczniowie, którzy przekażą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody.
Zbierając odpady nadające się do powtórnego wykorzystania nie tylko pomagamy najbliższemu środowisku, ale wspieramy też fundacje działające na rzecz potrzebujących dzieci. Plastikowe zakrętki przekażemy dla hospicjum Małego Księcia w Lublinie.
Szczegółowych informacji na temat konkursu zbiórki surowców wtórnych udzielają nauczyciele: p. Dorota Jeruzalska, p. Elżbieta Derlukiewicz- Rusek i p. Grażyna Skrzyńska
Zachęcamy gorąco do udziału w planowanych przez nas przedsięwzięciach!

                                                                             Dyrekcja szkoły i koordynatorzy!

Obrazy: Czysta Ziemia | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD

WYCIECZKA DO STUDZIANKI

Dnia 28.09.2023 uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kozaczuk i Aleksandrą Dołęgowską oraz opiekunem – p. Iwoną Kożuchowską wyjeżdżali na wycieczkę do Studzianki. Udali się do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie miały możliwość obejrzenia eksponatów w Muzeum Wsi Podlaskiej. Poznali m.in. używane dawniej: narzędzia rolnicze, drewniane i wiklinowe naczynia, sprzęt rtv, meble, obrazy, domowe przedmioty codziennego użytku i te służące do pracy oraz wiele innych interesujących okazów. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona bogata kolekcja stanowi dla nich olbrzymią wartość poznawczą i żywą lekcję historii. Po porannym deszczu wyjrzało słoneczko, więc po nauce przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Wszystko się podobało, ale największą atrakcją oczywiście był zjazd na tyrolce. W przerwie zabaw dzieci zjadły smaczne kiełbaski z grilla, a także pyszne słodkie bułeczki pani Zosi. Aktywnie i wesoło spędziły wspólnie czas na świeżym powietrzu, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że wycieczka była udana i z pewnością pozostaną miłe wspomnienia.

Dzień Chłopaka w przedszkolu

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o wszystkich świętach i uroczystościach w życiu rodziny i przedszkola. 30 września  obchodzimy Dzień Chłopaka.  W tym dniu we wszystkich grupach dziewczynki wręczały chłopcom upominki oraz składały życzenia: szczęścia, zdrowia i radości.