Jak zapisać dziecko na obiady od 1 listopada 2020 r.?

Szanowny Rodzicu/ Opiekunie!
Jak zapisać dziecko na obiady od 1 listopada 2020 r.?

  1. Umowę należy pobrać ze strony szkoły, wydrukować dwustronnie w dwóch egzemplarzach, wypełnić i podpisać bez wpisywania numeru umowy i daty. Bardzo prosimy, aby była ona wypełniona drukowanymi literami łącznie z adresem mailowym, który służy później do kontaktu z Rodzicem. Umowy prosimy włożyć w koszulkę i złożyć  w wyznaczonym miejscu w wejściu do szkoły.
  2. Bardzo prosimy o złożenie umowy do 30.10. 2020 r. Umowa, która wpłynie w tym terminie umożliwi korzystanie przez dziecko z obiadów od 2 listopada 2020 r. Opłatę za obiady wydawane w listopadzie należy opłacić do 15.11.2020 r. Kwota do zapłaty po odliczeniu odpisów będzie podana na dzienniku elektronicznym, u wychowawcy klasy i intendenta.
  3. Ważne jest, aby jedna umowa  i przelew za obiady dotyczyły  tylko jednej osoby (np. w sytuacji, kiedy z obiadów korzysta rodzeństwo).
  4. W opisie przelewu prosimy umieścić zawsze imię i nazwisko dziecka, klasę oraz kwotę do zapłaty .

Umowę można pobrać TUTAJ lub w zakładce DOKUMENTY

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach miał uroczysty charakter. Odbył się w reżimie sanitarnym. Uczestniczyli w niej zaproszeni goście: sekretarz gminy Pani Marianna Łojewska, przewodniczący Rady Gminy Pan Andrzej Wiński, przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Jaroszuk oraz przedstawiciele uczniów klas starszych.

  Dyrektor Bogumiła Wińska w swoim wystąpieniu podkreśliła, że jest to dzień wyjątkowy,  upamiętniający powstanie pierwszego w Polsce i pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które postawiło sobie za cel  wychowanie światłego obywatela. Rozwój polskiej edukacji na przestrzeni kolejnych epok znacznie przyczynił się do powstania wolnej Polski.

  To, jak przygotowujemy młodego człowieka na poziomie podstawowym z pewnością zaprocentuje w życiu dorosłym. Pani dyrektor cytując Konfucjusza, który  powiedział: „Kto zdobytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych”, podziękowała nauczycielom za ich trud i oddanie; organowi prowadzącemu za to, że rozumie, jak ważna jest edukacja i stara się sprostać wszystkim naszym potrzebom. Zwróciła się też do rodziców, bez których proces edukacji  nie byłby pełen.

  W dalszej części uroczystości głos zabrała Pani sekretarz Marianna Łojewska, która chcąc podkreślić , jak ważną i odpowiedzialną funkcją jest zawód nauczyciela, zadedykowała pedagogom wiersz. Następnie wręczyła nagrody wójta Pani Bogumile Wińskiej, Dorocie Nazarewicz i Elżbiecie Nazarewicz. Przewodniczący  Rady Gminy Pan Andrzej Wiński przekazał życzenia w imieniu wójta         i władz samorządowych. Zaznaczył w swoim wystąpieniu, że nauczyciel jest fachowcem nie tylko        w swojej dziedzinie, ale pedagogiem  i psychologiem, pomocnym również rodzicom i jak mało kto potrafi sprostać ciągle rosnącym wymaganiom.

  Kolejnym punktem uroczystości  było wręczenie nagród dyrektora szkoły. Z rąk Pani dyrektor   otrzymały je następujące osoby:  D. Biesiada, E. Bielecka, E. B. Bielecka, A. Dołęgowska, E. Kapłan,     E. Korszeń, D. Kulicka, I. Marczewska, A. Najdyhor, A. Onisiewicz, A. Panasiuk, P. Sautycz, I. Szepeta, M. Szewczyk, K. Szydłowska, M. Trochonowicz, P. Tokarski, A. Ziętecka, A. Zydlewska.

  Kierując do pracowników obsługi słowa: „ Z obowiązków życiowych wykonywanych wielkim sercem powstaje wielkość człowieka” – wyraziła wdzięczność za  trud wkładany w kształtowanie pozytywnego wizerunku szkoły.  Nagrody otrzymali: M. Bańkowska, W. Bujwid, M. Dżyg, E. Gierczuk, U. Jarocka, B. Juszczuk, Z. Kowieska, E. Stanilewicz, D. Stanilewicz, B. Szostakiewicz, B. Szudejko, M. Szudejko,        I. Śnitko,  M. Telaczyńska, D. Uściński, M. Welo, M. Zadrożna.

  W imieniu rodziców słowa wdzięczności nauczycielom i pozostałym pracownikom szkoły przekazała Pani Anna Marciniuk – przewodnicząca Rady Rodziców. Podziękowała za przekazywaną wiedzę,  wytrwałość, serdeczność oraz życzyła nieustającej pasji w wykonywanej pracy.

  Na zakończenie części oficjalnej dyrektor szkoły B. Wińska na ręce Pań Anny Marciniuk i Moniki Jaroszuk złożyła podziękowania wszystkim rodzicom i przyjaciołom szkoły za pomoc w jak najpełniejszym realizowaniu misji szkoły.

  W części artystycznej wystąpili uczniowie klas VII i VI c.

Szkolny konkurs „Na najładniejsze zaproszenie na wieczór z Janem Pawłem II”.

W miesiącu wrześniu w nawiązaniu do 100 rocznicy urodzin Papieża Jana Pawła II zespół nauczycieli humanistów uczących w klasach IV zorganizował konkurs na najładniejsze zaproszenie na WIECZÓR Z JANEM PAWŁEM II.  Do rywalizacji przystąpiło 41uczniów, którzy wykonali zaproszenia, stosując różne techniki. Spośród prac, które napłynęły  komisja wybrała najlepsze.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce – Alicja Adamczuk kl. IV b
II miejsce  - Ewa Sobechowicz kl. IV a
III miejsce – Wiktoria Szyndler kl. IV b
Wyróżnienia otrzymały: Oliwia Adamiak – kl. IV a, Magdalena Stankiewicz – kl. IV b oraz Emilia Marciniuk – kl. IV a.

Laureatom i wyróżnionym gratulujemy pomysłów.

zaproszenie konkurs

Akcja czytania po rosyjsku Bajki o Rybaku i Złotej Rybce

W środę 7 października uczniowie klasy VIA wzięli udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie "Tłoka" akcji czytania po rosyjsku Bajki o Rybaku i Złotej Rybce. W pięknej scenografii przygotowanej w siedzibie Stowarzyszenia w Koszołach bajkę czytali: Julia Filipiuk, Julia Głacka, Rafał Kościuczyk, Zofia Wołosowicz oraz pani Ewa Korszeń.

Podsumowanie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Tłoka"

W poniedziałek 5 października w auli Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach odbyło się podsumowanie konkursu organizowanego przez Stowarzyszenie "Tłoka" we współpracy z GOK i GBP w Łomazach "Moja ulubiona bajka rosyjska". Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Wzięło w nim udział 17 uczniów naszej szkoły. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łomazy. Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Sprzątanie Świata 2020

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska, szczególną uwagę poświęcono problemowi plastiku. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

Czytaj więcej: Sprzątanie Świata 2020