V edycja akcji „Sprzątamy dla Polski”

21 kwietnia 2023 roku w całej Polsce odbyło się szereg działań w ramach wydarzenia „Sprzątamy dla Polski!”.Inicjatywa ta jest związana z Dniem Ziemi, który przypada na 22 kwietnia. Jest to akcja sprzątania lasów i okolicznych terenów zielonych. My też do niej dołączyliśmy. Uczniowie z klas: IIa, VIIa i VIIIc wraz z nauczycielami Anetą Najdyhor, Grażyną Skrzyńską i Pawłem Tokarskim ruszyli w teren do oczyszczenia ze śmieci łomaskich ulic. Uzbierano kilka worków tego co powinno trafić do koszy. Choć tak krótka akcja, to na pewno poprawiła wygląd otoczenia, które szczególnie wiosną bardziej przyciąga nasz wzrok, kiedy to możemy się cieszyć świeżą zielenią. Nawet małe czyny przynoszą duże zmiany!  Wsparcia udzielił Urząd Gminy w Łomazach, który zapewnił uczestnikom akcji  worki, rękawiczki i transport zebranych odpadów. Dbajmy o wspólne dobro i to nie tylko wiosną!
 

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów w Lublinie

W dniu 23 kwietnia 2023 r. w Lublinie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, Juniorów Młodszych oraz Juniorów. Uczniowie naszej szkoły trenujący pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego i trenera Taekwon-Do Akademii Taekwon-Do VIRTUS w Łomazach zaprezentowali się bardzo dobrze. Uczennica klasy 4 B Kaja Sobechowicz wywalczyła brązowy medal w konkurencji układów stopni 6-5 kup młodziczek. W tej kategorii wiekowej dobrze pokazali się również: Kinga Tokarska, Lena Rusek, Oliwia Knapiuk, Jan Sadowski, Michał Tokarski ale znaleźli się poza strefą medalową. W kategorii wiekowej junior młodszy brązowy medal wywalczyła uczennica klasy 8 Aleksandra Tereszczuk w walkach +60 kg oraz Julia Trochonowicz również brązowy medal w walkach kat. -60 kg. Ponadto startowały w tej kategorii wiekowej jeszcze Emilia Trochonowicz a także Dominika Chotkowska. Dziewczyny miały bardzo dobre walki ale znalazły się tym razem poza podium.
 

Operacja Czysta Rzeka w Dubowie

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej edycji Operacji Czysta Rzeka w Dubowie. W sobotę 15 kwietnia mimo niesprzyjającej pogody kilkunastoosobowej grupie dzieci, młodzieży i dorosłych udało się zebrać 73 worki śmieci. Po zakończeniu sprzątania w remizie OSP na uczestników czekał poczęstunek. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach akcji!
 

Zwiedzali pałac w Kozłówce

Chcąc obejrzeć przepiękne wnętrza pałacowe wcale nie trzeba daleko jechać. Uczniowie klasy V b i VI b 19 kwietnia wybrali się pod opieką wychowawców p. E. Bieleckiej, A. Łojewskiej i p. D. Jeruzalskiej do Kozłówki. Jest to niezwykle piękny kompleks, jedyna w Polsce rezydencja arystokratyczna niezniszczona przez wojnę, ani nawet czasy komunizmu. Wzniesiona został w pierwszej połowie XVIII w., jednak największy okres swojej świetności przypadł na początek XX w. Hrabia Zamoyski miał ambicję stworzyć rezydencję marzeń, dlatego zamawiał u artystów kopie najwspanialszych dzieł, jakie widział w życiu. Od roku 1992 pałac jest Muzeum Zamoyskich. Uczestnicy wycieczki z zainteresowaniem słuchali opowieści przewodnika, oglądali zachwycające wnętrza. Odwiedzili kaplicę, obejrzeli też powozownię. Podczas spaceru starali się zaprzyjaźnić z hałaśliwymi, ale jakże uroczymi mieszkańcami pałacowego parku – pawiami, które chętnie pozowały do zdjęć. Na koniec wycieczki wszyscy do woli raczyli się wybraną przez siebie pizzą. Wilczy apetyt sprawił, że zamawiali i zamawiali i to te największych rozmiarów. Mamy nadzieję, że z wycieczki wszyscy wrócili zadowoleni, bo w planach jest już kolejna.
 

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W Szkole Podstawowej nr 9 im. Świętej Jadwigi Królowej w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje dla powiatu bialskiego do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych 🚴‍♀️🚴.
Do zawodów przystąpiło łącznie 18 drużyn. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Agnieszka Bandzarewicz, Adam Olichwierowicz, Juliusz Telaczyński, Zuzanna Telaczyńska, (rezerwowa: Emilia Marciniuk) zajmując V miejsce w kategorii klas IV - VI
Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym🤓, a następnie rywalizacja przeniosła się na tor przeszkód 🚴‍♂️. Uczniowie rywalizowali także w konkurencji z udzielania pomocy przedmedycznej ❤️‍🩹 w czym nasi uczniowie byli bezbłędni 🙃
Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze.
Gratulujemy i ufamy, że w przyszłym roku będzie lepiej 🫣💪
Serdeczne podziękowania p. Ireneuszowi Korszeniowi za opiekę nad drużyną.
 

II miejsce w XXIII Powiatowej Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku ".

17.04.2023r w Międzyrzecu Podlaskim drużyna piłkarzy nożnych z klas II i III rywalizowała o awans do Finału Wojewódzkiego. Do turnieju przystąpiło 11 szkół z powiatu bialskiego ziemskiego SP Łomazy, SP Nr 3 w Międzyrzecu Podlaskim, Leśna Podlaska, Rzeczyca, Rogoźnica, Motwica, Piszczac, Misie, Tuliłów, Sławacinek. W całym turnieju zdobyliśmy 22 bramki i tylko 3 straciliśmy z czego dwie w samym finale.Bardzo dobrze zaprezentowała się jedyna dziewczyna w naszym zespole Weronika Jabłońska zdobywając trzy bramki. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Opiekunem zawodów był nauczyciel Ireneusz Korszeń.
 

Rejonowe Biegi Przełajowe w Adamowie.

Sporym sukcesem zakończyły się 14.04.2023r, Drużynowe Biegi Przełajowe w Finale Rejonu Bialskiego w kategorii Igrzyska dzieci 2012 i młodsi. Chłopcy zajęli III miejsce i byli o krok od awansu do Finału Wojewódzkiego, natomiast dziewczyny uplasowały się na V miejscu. Drużyna chłopców w składzie: Adrian Ostapowicz, Jakub Korszeń, Robert Najdyhor, Maciej Przyłucki, Piotr Szymanek i Miłosz Zając otrzymali pamiątkowe medale i puchar. Opiekunem zawodów był nauczyciel Ireneusz Korszeń.
 

Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku

I miejsce w XXIII Powiatowej Edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". 13.04.2023r w Międzyrzecu Podlaskim chłopcy z klas IV i V rywalizowali z rówieśnikami z 11 szkół powiatu bialskiego- ziemskiego, SP Nr 2 i 3 Międzyrzec Podlaski, SP Terespol, Piszczac, Małaszewicze, Leśna P, Drelow, Rzeczyca, Misie, Rogoźnica. W całym turnieju rozegraliśmy siedem spotkań zdobywając 22 bramki a tracąc tylko 6. Cały zespół otrzymał pamiątkowe medale i awansował do Finału Wojewódzkiego. Zespół prowadził i przygotował nauczyciel Ireneusz Korszeń. Gratulacje i powodzenia w następnym etapie.