Noc z duchami w bibliotece

Po kilkuletniej przerwie reaktywowaliśmy Noc w Bibliotece. Tym razem do wspólnej zabawy w nocy z  3 na 4 listopada zaprosiliśmy uczniów klas 6- tych. Dzieciaki wykazały się inteligencją w obliczu piekielnych zagadek, zmysłem orientacji, sprawnością fizyczną, wspaniałą umiejętnością współdziałania w grupie i odwagą wobec zjaw i duchów.
Imprezę zorganizowały panie: Elżbieta Kapłan, Dorota Łaska. Agnieszka Garbatiuk, Iwona Kożuchowska. Dziękujemy wszystkim, którzy wcielili się w role duchów i zjaw.

 

Pan Kleks wciąż zachwyca

Któż z nas nie pamięta pana Kleksa? Postać tę poznali również uczniowie klas czwartych, ponieważ „Akademia pana Kleksa” to jedna z lektur. Po omówieniu chętni przygotowali prace, które nawiązują do tytułowej postaci. Gratulujemy pięknych prac. Jak widzimy pomysłowość nie ma granic.

 

Żegnamy dziś Ciebie Małgosiu...

Jesteśmy tu, bo odeszłaś cicho i bez pożegnania jakbyś nas nie chciała swym odejściem smucić… więc my – cała społeczność szkolna żegnamy dziś Ciebie Małgosiu, żegnamy dobrego człowieka, oddaną swej pracy nauczycielkę i wychowawczynię. Żegnamy na zawsze, bo stamtąd, dokąd odeszłaś, już się nie wraca. To my kiedyś dołączymy do Ciebie. W ciszy, z pokorą i głębszą refleksją stajemy przed majestatem śmierci,  bezradni wobec Boskich wyroków. Zapamiętamy Cię jako człowieka życzliwego, ciepłego, wrażliwego. Byłaś wieloletnią nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej w naszej szkole, prawdziwą nauczycielką i wychowawczynią uczniów klas najmłodszych. Przez 28 lat cierpliwie, jak rzeźbiarz, kształtowałaś dzieci na mądrych małych obywateli, wprowadzałaś ich w świat nauki, w szeregi uczniów naszej szkoły. Byłaś wspaniałą koleżanką i sumiennym pracownikiem.
Na zawsze będziesz obecna w naszej Pamięci i we wspomnieniach. Dziękujemy, że byłaś, dziękujemy że mogliśmy z Tobą współpracować. Śpij spokojnie Małgosiu, odpoczywaj, otoczona modlitwą, dobrą myślą o Tobie. W drodze przejścia do wieczności ofiarujemy Ci minutę ciszy i krótką modlitwę dziesiątkiem różańca. Żegnamy Cię z bólem i żalem.  My, których pozostawiłeś, wędrujemy w Twoim kierunku przekonani, że Bóg jest Miłością”.

Spoczywaj w pokoju.

 

Jak efektywnie przygotować się do egzaminu?

Chcesz dowiedzieć się, jak efektywnie przygotować się do egzaminu? Do czego dobrze jest się przyłożyć? Jak zabierać się za poszczególne typy zadań? Dołącz do bezpłatnego webinaru! Dowiesz się, jak ogarnąć Egzamin Ośmioklasisty bez wkuwania całej matmy. Portal edukacyjny Zday.pl zaprasza w czwartek, 26.10, o 19:00. Zapisz się na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Podczas webinaru:

  • pokażemy Ci skuteczne techniki rozwiązywania zadań;
  • pod okiem prowadzącego rozwiążesz przykładowe zadania;
  • poznasz budowę arkusza egzaminacyjnego i typy zadań;
  • będziesz mieć możliwość zadawania pytań.

Na webinar zaprasza Karol Wilczyński, twórca systemu Szybka Matma. Ekspert od bezstresowego i skutecznego nauczania.
Nasz webinar stanowi kontynuację działań, które w poprzednim roku szkolnym zgromadziły 21 tysięcy uczestników.
Na tym wydarzeniu każdy znajdzie coś dla siebie - bez względu na to, jaki jest Twój poziom matematycznej wiedzy.
Zapisz się już teraz: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/

Zapraszamy!
Webinar YouTube poczekalnia

Ślubowanie klas I

Ślubowanie to bardzo ważne święto w życiu każdego ucznia. 19 października 2023 r. taka uroczystość odbyła się  w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach. W tym dniu pierwszoklasistom towarzyszyli rodzice. W wydarzeniu uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Łomazy pan Jerzy Czyżewski, Przewodniczący Rady Gminy Łomazy – pan Andrzej Wiński, Przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Marciniuk, Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców - pani Anna Szostakiewicz, redaktor Słowa Podlasia – pani Justyna Lesiuk – Klujewska.
Dzieci z klas pierwszych przedstawiły program artystyczny pt. ,,Ślubujemy” przygotowany pod kierunkiem pań: Aleksandry Dołęgowskiej i Doroty Derlukiewicz. Pierwszaki z przejęciem recytowały wiersze i śpiewały piosenki dotyczące szkolnej nauki, naszej ojczyzny, zasad zachowania oraz ekologii. Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie złożone przed Dyrekcją Szkoły oraz pozostałymi uczestnikami uroczystości. Następnie pani Dyrektor Bogumiła Wińska dokonała aktu pasowania. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominki od pana Wójta, Rady Rodziców, kolegów i koleżanek z klas szóstych. Po uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie dnia pełnego wrażeń rodzice przygotowali dzieciom słodki poczęstunek. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach taneczno – ruchowych z animatorem. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo przeżyć i wzruszeń, mamy nadzieję, że pozostanie on na długo w pamięci. Cieszymy się, że jesteście już uczniami i życzymy Wam sukcesów w nauce.

Wychowawczynie