„Przygotujmy lepszy świat”

Prawidłowe żywienie dzieci ma ogromny wpływ  na ich rozwój fizyczny i psychiczny od najmłodszych lat. Uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. T. Kościuszki w Łomazach wraz z rodzicami i wychowawcami przystąpili do programu edukacyjnego „Przygotujmy lepszy świat” marki Knorr. Celem programu jest pokazanie dzieciom, że ich codzienne nawyki żywieniowe mają znaczenie dla nich i dla naszej planety. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowują posiłki  ze wskazanym warzywem, fotografują je, opisują i przesyłają zdjęcia. Nauczyciele prowadzą z dziećmi lekcje. Nasza szkoła zajmuje obecnie wysoką lokatę spośród 672 szkół biorących udział. Zachęcamy wszystkich do dalszego aktywnego udziału. Nagrody czekają. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi wiosną 2021r.

galeria

Mikołajkowy koncert

„6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Nasze przedszkole 7 grudnia odwiedził bardzo miły i długo oczekiwany gość. Miał czerwony strój, długą, białą brodę, dźwigał na plecach bardzo ciężki worek, a w nim prezenty. To nie mógł być nikt inny tylko MIKOŁAJ - niezwykle wesoły, rozmowny i chętny do wspólnej zabawy. Pomimo braku białego puchu za oknem, jak co roku przybył na czas.
We wszystkich grupach spotkanie przebiegało w bardzo radosnej i przyjaznej atmosferze. Przedszkolaki śpiewały Mikołajowi kolędy, a On obdarował wszystkie dzieci słodkimi prezentami. Każda grupa otrzymała kolorowe pufy oraz instrumenty muzyczne, które urozmaicą zajęcia muzyczne i rytmikę. Na twarzach milusińskich malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie.
Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!
Dzieci obiecały, że czekając na Ciebie będą bardzo grzeczne.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy najwspanialszym, hojnym  pomocnikom Mikołaja -  Wójtowi Gminy Łomazy Panu Jerzemu Czyżewskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Łomazy Panu Andrzejowi Wińskiemu, Przyjacielowi Szkoły Pani Ewelinie Wołosowicz , sołectwom: Łomazy I -  sołtysowi Panu Marianowi Serhejowi oraz Łomazy II  - sołtysowi Panu Sławomirowi Gicewiczowi.

Dzień Misia

Miękki, puchaty, z klapniętym uszkiem czy z wielkimi oczkami. Tak, tak… to miś, a 25 listopada każdy miś ma swoje święto – „Światowy Dzień Pluszowego Misia”.
Trudno zaprzeczyć, że pluszowy miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka, jedyna przytulanka na otarcie łez i ukochana „podusia” do snu. Przedszkolaki co roku przynosiły do przedszkola swoje ulubione pluszowe misie
i spędzały z nimi cały dzień. W tym roku, w związku z pandemią, pluszowe misie niestety zostały w domu. Jednak dzieciom nie przeszkodziło to w dobrej zabawie.
W każdej grupie Miś obchodził swoje urodziny. Nie brakowało tańców, wierszy, piosenek, prac plastycznych o tematyce misiowej. Na zakończenie każde dziecko otrzymało dyplom lub medal Przyjaciela Pluszowego Misia.

Ślubowanie klas I

Zgodnie z tradycją szkoły dnia 21.X.2020r. dzieci z klas pierwszych  zostały pasowane na uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Łomazach. Uroczystość przebiegała w podniosłej  atmosferze z zachowaniem zasad epidemicznych w tym szczególnym okresie.  Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji Szkoły Pani Bogumiły Wińskiej,  Pani Doroty Biesiady, zaproszonych gości: Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy Pana Andrzeja Wińskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Anny Marciniuk, rodziców i społeczności szkolnej zaprezentowali program artystyczny. Wykazali się piękną recytacją i śpiewaniem. Następnie złożyli ślubowanie, a Pani Dyrektor dokonała aktu pasowania. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki od zaproszonych gości,  Dyrekcji oraz od koleżanek i kolegów z klas VI. Po uroczystości zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia. Dzień ten dostarczył wszystkim dużo przeżyć i wzruszeń, mamy nadzieję, że pozostanie on na długo w pamięci.

Wychowawczynie:

Dorota Derlukiewicz i Małgorzata Rogoźnicka

 

uwaga!

Od dnia 27.10.2020 w wyjazdach na pływalnię organizowanych w naszej szkole mogą uczestniczyć do odwołania tylko uczniowie klas I-III i młodsi.

Szczegóły u koordynatorów wyjazdów, Pani Marty Bednaruk-Bańkowskiej i Pana Marka Prokopiuka.

logo