Inauguracja Roku Szkolnego 2021/2022

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz Samorząd Uczniowski Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach
pragną serdecznie zaprosić na akademię
z okazji Inauguracji Roku Szkolnego 2021/2022,
która odbędzie się 1 września 2021 r.
w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach.

Harmonogram:

745 – zbiórka pod szkołą
750 – wymarsz pocztu sztandarowego
800 – Msza Święta w kościele parafialnym
900 – Inauguracja roku szkolnego w hali gimnastycznej

Ze względu na panującą epidemię, na uroczystość w hali zapraszamy uczniów i rodziców kl. I, IV i VIII
Uczniowie pozostałych klas spotykają się z wychowawcami w wyznaczonych salach lekcyjnych.
O godzinie 1100 planowany jest odjazd autokarów szkolnych.

unnamed

„Do widzenia przedszkole! Dzień dobry wakacje!”

Dzień 22.06. 2021r. dla jednych był to zwykły dzień, ale dla nas był on wyjątkowy, uroczysty, radosny, dzień niekłamanych wzruszeń, bowiem w przedszkolu odbyła się wyjątkowa uroczystość -  „Pożegnanie sześciolatków”.  Cztery wspólnie spędzone lata szybko minęły. Był to czas niezwykły i niezapomniany, zarówno dla dzieci, rodziców, jak i dla nauczycieli.
Dzieci, z maluszków, zagubionych i nieśmiałych, stały się samodzielnymi, odważnymi starszakami, pełnymi pomysłów, ciekawymi świata, chętnymi do podejmowania nowych, coraz trudniejszych zadań. Skończył się beztroski okres i nadszedł czas na przyjęcie innych obowiązków.
Przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań przygotowały specjalnie na tę okazję występy artystyczne. Był Polonez, wiersze, tańce i piosenki. Grupa pięciolatków wierszykami pożegnała       starszych kolegów.
Na pamiątkę tego wydarzenia Pani Dyrektor Bogumiła Wińska wręczyła absolwentom pamiątkowe dyplomy, a Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk książki, które ufundowała Rada Rodziców. Były także życzenia i podziękowania ze strony Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego, Pani Dyrektor oraz Rodziców. Nie zabrakło również łez wzruszenia. Ale tak to już jest, coś musi się skończyć,  aby móc wejść w kolejny, nowy etap      życia.
Dziękujemy rodzicom za wspólnie spędzony czas, pomoc i wsparcie, dzieciom natomiast życzymy udanych i bezpiecznych wakacji, samych sukcesów w szkole, uśmiechu na co dzień.

 

Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

   Ostatni piątek czerwca już od wielu lat zwiastuje zakończenie kolejnego roku szkolnego. Szkolne uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie mszą świętą koncelebrowaną, którą odprawili Ks. Mariusz Czyżak proboszcz parafii Korczówka – jeden z zaproszonych gości oraz łomaski wikary Ks. Krzysztof Zawadzki. Po mszy świętej jej uczestnicy na czele  z pocztem sztandarowym udali się przed budynek szkoły, gdzie ze względu na reżim sanitarny miała miejsce dalsza część  uroczystości. Dodatkowo jeszcze została ona podzielona. Przed budynkiem szkoły pozostali uczniowie klas VII, absolwenci i ich rodzice oraz zaproszeni goście. Uczniowie pozostałych klas wraz z wychowawcami udali się na orlik, gdzie otrzymali świadectwa promocyjne. Część oficjalną rozpoczął występ absolwentów przygotowany przez Panią Martę Bednaruk - Bańkowską, którzy zaprezentowali poloneza. Młodzież na chwilę przekazała głos Pani Dyrektor Bogumile Wińskiej, która powitała przybyłych gości: Ks. Mariusza Czyżaka proboszcza parafii w Korczówce, miejscowego proboszcza Ks. Adama Kameckiego, Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego, przewodniczącą Rady Rodziców Annę Marciuniuk, wiceprzewodniczącą Rady Rodziców Monikę Jaroszuk, kierownika PT KRUS w Białej Podlaskiej Marka Uścińskiego, przewodniczącego Rady Gminy Andrzeja Wińskiego. Następnie absolwenci złożyli akt ślubowania, po którym nastąpiło uroczyste przekazanie pocztu młodszemu rocznikowi. Ustępujący poczet oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego otrzymali podziękowania za godne pełnienie funkcji. Kolejnym punktem uroczystości była część artystyczna, którą przygotowali ósmoklasiści pod kierunkiem swoich wychowawców. Po występach młodzieży głos zabrała ponownie Pani Dyrektor, która w swoim przemówieniu zaznaczyła, że miniony rok szkolny 2020/2021 obfitował w wydarzenia, na które nie zawsze mieliśmy bezpośredni wpływ. Był to czas trudny dla całej społeczności naszego zespołu i wszystkim jej członkom (uczniom, nauczycielom oraz rodzicom) podziękowała za pomoc w organizacji edukacji w trakcie pracy zdalnej. To, że współpraca wypadła dobrze świadczą wyniki i sukcesy naszych uczniów.   Uczniowie naszej szkoły otrzymali wyróżnienia i dyplomy w różnych konkursach, zawodach pozaszkolnych nawet na szczeblu ogólnopolskim. Głos zabrał również Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, który podziękował uczniom za godne reprezentowanie szkoły a tym samym i gminy w licznych konkursach pozaszkolnych. Absolwentom życzył, by na nowej drodze życia spotkali się ze zrozumieniem. Pan Wójt przywołał w pamięci zakończenie roku, w którym uczestniczył jako absolwent. Ono również odbywało się w podobnych warunkach przed szkołą z tego powodu, że nie było jeszcze hali sportowej. Z wyrazami wdzięczności, życzeniami skierowanymi do absolwentów, uczniów oraz nauczycieli wystąpiła także przewodnicząca Rady Rodziców  Anna Marciniuk. Po przemówieniach gości rozpoczął się moment, na który chyba najbardziej czekali uczniowie – wręczanie wyróżnień i nagród. 

Czytaj więcej: Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021

Realizacja programu „AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA”

Pierwszoklasiści uczestniczyli w XII edycji ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”. W czasie realizacji programu poruszane były następujące tematy:

- Bezpieczeństwo w domu 

- Bezpieczeństwo w drodze do szkoły

- Bezpieczeństwo w szkole

- Bezpieczeństwo w Internecie 

Uczniowie poszerzali swoją wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa wypełniając ciekawe karty pracy, układając puzzle, tworząc plakaty, rozwiązując zagadki, biorąc udział w zabawach ruchowych, dramowych i dydaktycznych, malując, a także słuchając i śpiewając piosenki związane z bezpiecznym poruszaniem się po ulicach. 

Po przeprowadzeniu zajęć Programu wszystkie dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Po realizacji zajęć i Testu Bezpieczeństwa szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w Programie.

certyfikat

Aktorzy Teatru Krak – Art z Krakowa

W dniu 15.06.2021 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów teatru z Krakowa ze spektaklem pt: „Smok wawelski”. Podczas oglądania teatrzyku nasi widzowie poznali przygody dzielnego Szewczyka Skuby, który dzięki swojemu sprytowi pokonał smoka wawelskiego, w zamian za to król dał mu połowę królestwa i swoją córkę za żonę. Od dziś  każdy uczeń będzie pamiętał, w jaki sposób szewczyk pokonał smoka wawelskiego. Dzieci z zainteresowaniem oglądały przedstawienie. Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa
w przedstawieniu poprzez taniec, śpiew. Serdecznie dziękujemy za miły, wspólnie spędzony czas. Po zakończeniu występu dzieci z klas I - III nagrodziły aktorów głośnymi brawami.

Sukces w konkursie językowym!

17 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Języków Obcych w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Augusta Zamoyskiego w Jabłoniu. W konkursie z języka rosyjskiego uczestniczyły Dominika Biesiada i Dominika Szoplińska z klasy VIIIB. W kategorii języka angielskiego naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIIIB: Iwiczuk Zofia, Niedzielska Julia, Rusek Aleksandra i Skibniewska Katarzyna. W konkursie wzięły udział reprezentacje 10 szkół z powiatu bialskiego, parczewskiego i radzyńskiego. Uczniowie rozwiązywali testy z zakresu języków obcych (angielskiego, niemieckiego i rosyjskiego). Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Dominika Biesiada zdobywając III miejsce w Konkursie w kategorii języka rosyjskiego. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!