XII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie”

28 stycznia 2024r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Łomazach odbył się XII Powiatowy Konkurs Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy Dziecinie. Konkurs zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach oraz Gminną Bibliotekę Publiczną w Łomazach. Patronat nad konkursem objął Wójt Gminy Łomazy. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Bożego Narodzenia, poszukiwanie młodych talentów, integracja młodego środowiska oraz rozbudzanie zainteresowań muzycznych. Uczestnikami konkursu byli soliści z powiatu bialskiego, występujący w jednej z trzech kategorii wiekowych:
I-uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej
II-uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej
III-uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej
W pierwszej kategorii miejsca na podium wyśpiewały uczennice naszej szkoły:
I miejsce zajęła Zofia Wołosowicz kl.3a, a III miejsce zajęła Natalia Szatałowicz kl.3a. Wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Weronika Jabłońska z kl. 3b.
Serdecznie gratulujemy!
 

Przedstawienie uczniów klasy 2a

Zima to piękna pora roku. Wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz. Zima pobudza naszą wyobraźnię, a dzieci czasem „przenosi” w bajkowy świat. Jednak czy taka bajka zawsze kończy się szczęśliwie? Na to pytanie odpowiedź można było znaleźć w przedstawieniu pt. „Pani Zima – bezpieczne zabawy zimowe”, zaprezentowanym przez uczniów klasy 2a pod kierunkiem wychowawcy – p. Wiesławy Kozaczuk. Ferie zimowe to wymarzony czas relaksu również na śniegu i lodzie. Dzieci przypomniały, jakie zabawy zimowe można urządzać oraz wskazały bezpieczne i niebezpieczne miejsca. Zwróciły uwagę, iż ważna jest opieka dorosłych, a każda zabawa musi być przemyślana, aby nie stanowiła dla nikogo zagrożenia. Ponadto podkreśliły, że zima jest bardzo potrzebna przyrodzie, gdyż ziemi i roślinom daje odpoczynek. Starały się także pokazać, jak trudny jest to okres dla zwierząt, które mają ograniczony dostęp do pożywienia, ponieważ warunki atmosferyczne utrudniają im zdobycie pokarmu. Mając to na uwadze należy pamiętać, aby „ptasia stołówka” była zawsze pełna smakołyków.

Występ uczniów swoją obecnością uświetnili: Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice, pan Janusz Kosowski – nasz dzielnicowy oraz Uczniowie klas pierwszych i trzecich.

Po zakończeniu przedstawienia pan policjant przeprowadził pogadankę na temat "Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych". Przypomniał o konieczności przestrzegania reguł podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu, jak również podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym – poruszanie się po drogach, noszenie odblasków, zapinanie pasów itp. Omówił różne zagrożenia czyhające na dzieci. Wspomniał też o zachowaniu rozsądku w kontaktach z nieznajomymi osobami i zwierzętami. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami.

Wszystkim dzieciom życzymy udanych, wesołych, zdrowych i bezpiecznych ferii.
 

Nasza laureatka KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych"

Miło nam poinformować, że Zofia Wołosowicz uczennica klasy 3a naszej szkoły została laureatką  KONKURSU PLASTYCZNEGO pt. "Jubileusz 100-lecia Lasów Państwowych" w kategorii klas 0-III. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Biała Podlaska. Konkurs adresowany był do uczniów  szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu Nadleśnictwa Biała Podlaska. Ogółem wpłynęło 214 prac, a w kategorii Zosi 96. Konkurs miał na celu:

  1. Popularyzowanie wiedzy z zakresu edukacji leśnej i działań Lasów Państwowych w zakresie ochrony przyrody i środowiska, wśród dzieci i młodzieży w wieku szkolnym.
  2. Pobudzenie wśród społeczności odpowiedzialności za podejmowane działania oraz promowanie pozytywnych postaw w zakresie poszanowania środowiska naturalnego.
  3. Wyrobienie świadomości ekologicznej i ekologicznego myślenia.
  4. Rozwijanie kreatywności i zdolności manualnych.
  5. Rozwinięcie u uczniów umiejętności pozyskiwania wiedzy i korzystania z różnych pomocy dydaktycznych i własnych obserwacji terenowych.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Przedstawienie pt.” Detektyw Zagadka na tropie…”

Dnia 26 stycznia 2024r. klasy I-III miały okazję obejrzeć przedstawienie pt.” Detektyw Zagadka na tropie…” w wykonaniu aktorów Studia Teatralnego Krak–Art z Krakowa. „Detektyw Zagadka na tropie…” to bardzo ciekawa i wciągająca opowieść, która przenosi dzieci w niezwykły świat podróży oraz przygód. Dwóch detektywów wybiera się do Pekinu na koncert swej przyjaciółki, gwiazdy operowej o pseudonimie „Koko”. Wyruszają w długą podróż koleją transsyberyjską. Gdy spóźnieni docierają do Chin, okazuje się, że występ artystki z niewyjaśnionych przyczyn został odwołany. Detektywi wspólnie z widzami  odkrywali „Gdzie jest „Koko”? i w ten sposób rozwiązywali zagadkę zaginięcia swej przyjaciółki? Przedstawienie w humorystyczny sposób pokazało, na czym polega praca detektywa. Uczniowie wraz z głównymi bohaterami przemierzali egzotyczne rejony świata i poznali kulturę innych krajów. Dzieci były bardzo zaciekawione. Pełne przejęcia twarze oraz gromkie oklaski potwierdziły dobrze spędzony czas.

Projekt edukacyjny „Pory roku”

Klasy szóste wzięły udział w projekcie edukacyjnym z języka rosyjskiego „Времена года”. Uczniowie udowodnili, że każda pora roku jest piękna i wyjątkowa. W swoich prezentacjach wykazali się niezwykłą pomysłowością, umiejętnością współpracy oraz zdolnościami językowymi. Brawo!

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Dzień Babci i Dziadka w naszym przedszkolu był niezwykle wyjątkowy!
W dniu 25 stycznia odwiedzili nas najważniejsi goście - Dziadkowie naszych przedszkolaków! Z okazji ich święta zorganizowaliśmy dla nich niezapomniane spotkanie, które było pełne radości i wzruszeń. Nasi goście mieli okazję zasiąść wygodnie i obejrzeć jasełkowe przedstwienie, w którym role odgrywali ich ukochani wnukowie. Ale to jeszcze nie koniec niespodzianek! Dzieci przygotowały życzenia w formie piosenek, wierszyków, tańców dla babć i dziadków. Atmosfera była pełna uśmiechów i czułości. Maluchy dumnie prezentowały swoje umiejętności, a Dziadkowie z zachwytem przyglądali się talentom swoich wnuków.
Czas spędzony razem był bezcenny. To było prawdziwe święto relacji rodzinnych, które na zawsze pozostanie w sercach zarówno dzieci, jak i ich kochających Dziadków.