Tadeusz Kościuszko – nasz patron

Z pewnością niejedna szkoła w Polsce, podobnie jak nasza łomaska nosi zaszczytne imię Tadeusza Kościuszki. Dnia 26 marca uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się, aby uczcić swego patrona. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, przewodnicząca Rady Rodziców Anna Marciniuk oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców Anna Szostakiewicz. Jak wspomniała podczas uroczystej akademii w swoim wystąpieniu dyrektor szkoły Bogumiła Wińska, postać patrona jest wyjątkowa, znana na całym świecie. Taka uroczystość jak obchody Dnia Patrona jest między innymi po to, aby każdy absolwent naszej placówki pamiętał o tym zasłużonym, wielkim, jednym z najbardziej znanych na świecie Polaków. Motto przyświecające uroczystości: „Największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi” mówi, że pokonywanie własnych ograniczeń, wewnętrznych przeciwności i dążenie do osobistego rozwoju jest niezwykle ważne. To właśnie te wewnętrzne triumfy kształtują naszą siłę i charakter. Stąd też Tadeusz Kościuszko powinien być dla nas wzorem do naśladowania.
Wójt gminy Jerzy Czyżewski zaznaczył, że oprócz ponad stuletniej tradycji szkoły związanej z postacią Kościuszki w naszej miejscowości można znaleźć ulicę Kościuszki, pomnik ora pamiątkową tablicę poświęconą temu wielkiemu Polakowi. Podziękował za kultywowanie tradycji, zachęcając jednocześnie do wzięcia udziału w konkursie wiedzy o Gminie Łomazy. Część artystyczną, w której wystąpili uczniowie klasy VII a przygotowali: pani Beata Piotrowska i pan Grzegorz Kulicki.

   

Czytaj więcej: Tadeusz Kościuszko – nasz patron

Rekrutacja do przedszkola

INFORMACJA

Informujemy rodziców, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do Przedszkola Samorządowego w Łomazach w terminie od 20.02.2024r. do 11.03.2024r. o zakwalifikowaniu się ich dziecka do przedszkola na rok szkolny 2024/2025.

W okresie od  27 marca do 7 kwietnia 2023 r. prosimy rodziców, którzy złożyli Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola o Potwierdzenie woli zapisu dziecka.

Zapraszamy

codzienne  godz.7:00 – 7:30 – sala nr 18

wtorek, środa, piątek godz. 15:00 – 16:00 – aula Zespołu Placówek Oświatowych

 

XIII Ogólnopolski Pijarski Konkurs Gramatyczny im. o. Onufrego Kopczyńskiego

16 marca 2024 r. w siedzibie Pijarskiej Szkoły w Warszawie uczniowie szkół podstawowych walczyli o laur zwycięstwa w XIII Ogólnopolskim Pijarskim Konkursie Gramatycznym im. o. Onufrego Kopczyńskiego. Do pierwszego etapu zgłosiło się 637 osób z 45 szkół, spośród nich do drugiego etapu zakwalifikowało się 28 szkół i 78 uczniów.

Do finału przystąpiło 52 uczniów z 22 szkół, naszą szkołę reprezentował Janek Sadowski, uczeń klasy VII a.
  

Rozstrzygnięcie konkursu klas I - III „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”

W związku z obchodami Dnia Patrona Szkoły w  klasach I - III został zorganizowany konkurs plastyczny pod hasłem „Tadeusz Kościuszko – patron mojej szkoły”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów. Jury wyróżniło następujące prace:

  1. miejsce Alicja G.
  2. miejsce Paweł K.
  3. miejsce ex aequo Zofia W. i Maja W.

Wyróżnienie: Julia C., Nikola I., Martyna B.

Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i gratulujemy zwycięzcom. 26 marca 2024r.  odbędzie się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród.

12365

Kangur Matematyczny

To jeszcze nie wszystko, czwartek 21.03.2024 r. nasi uczniowie rozpoczęli bardzo poważnie, bo od  udziału Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W konkursie uczestniczyli chętni uczniowie z klas od II do VII w kategoriach: Żaczek (klasy drugie), Maluch (klasy trzecie i czwarte), Beniamin (uczniowie klas piątych i szóstych) i Kadet (siódmoklasistki) . Do rozwiązywania zadań konkursowych przystąpiło 40 dzieci z 42 zapisanych – to więcej jak w ubiegłym roku. Wyniki będą podane około połowy maja.
  

Wiosnę powitaliśmy jak należy

Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny przywitał nas pięknym słońcem, które sprawiło, że dzień ten w łomskiej szkole należał do niezwykle udanych. Tradycyjnie Samorząd Uczniowski postarał się, aby już od rana w szkole „coś się działo”. Zapowiedziany wcześniej dzień bez plecaka i konkurs na najciekawsze wiosenne przebranie spowodował, że uczniowie pojawili się w kolorowych, oryginalnych strojach. Spora grupa przyniosła podręczniki i niezbędne przybory szkolne zapakowane w różne dziwne, niekiedy zaskakujące przedmioty. Były więc szuflady, pojemniki do przewozu zwierząt, kosze, wszelkiego rodzaju i wielkości podróżne walizki a nawet pokaźne przenośne pojemniki na narzędzia. Zresztą odsyłamy do foto relacji. Tego dnia w naszej szkole rokrocznie organizowany jest też Dzień Poligloty oraz pokazy chemiczne i fizyczne w wykonaniu uczniów pod nazwą Festiwal Nauki. Swoje umiejętności w posługiwaniu się językami obcymi  zaprezentowali uczniowie klas od IV do VIII. Były zabawne scenki, piosenki. Przy okazji podsumowane zostały konkursy językowe organizowane przez nauczycieli języków obcych. Część nagród w konkursach ufundowana została ze środków Rady Rodziców.

  

Czytaj więcej: Wiosnę powitaliśmy jak należy

U nas już wiosna!

21 marca 2024r. uczniowie klas 1-3 oficjalnie pożegnali zimę i powitali wiosnę. Z tej okazji wszystkie klasy zaprezentowały się w występach artystycznych. Rozpoczęła klasa 3b piosenką „Panna Marzaneczka”, prezentując przy tym kolorową i słomianą Marzannę. Aby wiosnę szybciej przywitać pomogły dzieci z klasy 2a śpiewając piosenkę „Promyk słońca”. Gdy słońca było wystarczająco, uczniowie klasy 2b w inscenizacji „Przyjście Wiosny” zastanawiały się jaki środek transportu wybierze, aby jak najszybciej do nas dotrzeć. Dzieci z klas 1a i 1b udowodniły w swoich piosenkach „Przyszła Pani Wiosna” oraz „Maszeruje Wiosna”, że wyczekiwana pora roku już z nami śpiewa i tańczy. Dziecięce występy tanecznie i śpiewająco zakończyli uczniowie klasy 3a prezentując piosenkę „I put on my hat”. To wiosenne spotkanie było też okazją do wręczenia przez Przewodniczącą Rady Rodziców Panią Annę Marciniuk dyplomów i nagród za wyróżnienia i udział w XIII Szkolnym Przeglądzie Piosenki i Rymowanki Angielskiej „Let’s Sing a Song” oraz wysłuchaniu angielskich utworów, które zdobyły najwyższe noty w ocenie szkolnego jury.