Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem poznania tradycji i obrzędów ludowych.
28 i 29 listopada 2024 r. wychowawczynie klas I – III zorganizowały swoim uczniom zabawy andrzejkowe. Każdy uczestnik losując kubek z karteczką, mógł dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości: szczęście, bogactwo, pech czy może inna niespodzianka. Nie mogło zabraknąć ustawiania butów i przekłuwania serc z imionami przyszłych sympatii. Andrzejkowa magia przeplatana była wesołymi tańcami. Dzieci bawiły się doskonale, wiedząc, że wróżba to tylko zabawa i trzeba traktować ją z przymrużeniem oka.
Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły, Janek Sadowski z klasy 8a, jako jedyny z powiatu bialskiego zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu ogólnopolskiego konkursu historycznego „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921- 1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych”.
Główne cele konkursu to:
- Kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych młodego pokolenia i znaczenia sił zbrojnych w życiu politycznym, ekonomicznym i kulturowym Państwa i Narodu Polskiego.
- Kształtowanie umiejętności kreatywno-krytycznego myślenia o dziejach minionych, a także rozwijanie umiejętności pracy ze źródłami historycznymi pisanymi i materialnymi.
- Popularyzowanie wśród młodzieży tematyki historii wojskowości oraz wiedzy o losach żołnierza i dziejach oręża polskiego.
Etap wojewódzki konkursu odbędzie się 17 grudnia 2024 r. o godz. 11.00.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu!
W siedzibie Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski wręczył nagrody laureatom 5. edycji konkursu plastycznego pn. „Lubelskie pięknieje. Jak Fundusze Europejskie zmieniają Twoją okolicę”. Spośród 284 prac zgłoszonych do konkursu jury wyłoniło łącznie 39 laureatów i wyróżnionych. Wśród nich byli uczniowie naszej szkoły Anastazja Wołosowicz kl. VI a oraz Tymon Wołosowicz kl. II b
Konkurs miał na celu szerzenie wiedzy o efektach Funduszy Europejskich oraz rozwój umiejętności plastycznych wśród dzieci i młodzieży.
Z rąk Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego laureaci i wyróżnieni otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz zestawy nagród, składające się m.in.: z materiałów plastycznych, sztalug, zestawów profesjonalnych farb malarskich oraz pędzli, tabletów graficznych czy smartwatchy. Dodatkowo nagrodzeni otrzymali także vouchery do lubelskich obiektów wspieranych przez Fundusze Europejskie, takich jak: Centrum Spotkania Kultur, ZOOM Natury, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce, Magicznych Ogrodów, Zamojskiego ZOO czy Muzeum Wsi Lubelskiej.
Serdecznie gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów.
Dzień Pluszowego Misia to wyjątkowe święto obchodzone w przedszkolach, które przypada na 25 listopada. W tym dniu dzieci przyniosły do naszego przedszkola swoje ulubione pluszowe misie, które towarzyszyły im podczas różnych zabaw i zajęć. Organizowane były różnorodne aktywności, takie jak czytanie bajek o misiach, konkursy na najpiękniejszego misia czy warsztaty plastyczne, podczas których dzieci tworzyły własne misiowe dzieła. To doskonała okazja do rozwijania wyobraźni i kreatywności, a także budowania więzi z rówieśnikami. Dzień Pluszowego Misia był nie tylko dniem radości i zabawy, ale również okazją do nauki empatii i opieki nad innymi, co jest szczególnie ważne w procesie wychowawczym najmłodszych.
Pluszowy miś- symbol szczęśliwego dzieciństwa. Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia
przypada rocznica powstania tej maskotki.
Z okazji ŚWIATOWEGO DNIA PLUSZOWEGO MISIA, zorganizowany został w naszym przedszkolu dla dzieci 3-letnich i ich rodziców konkurs pt. ” Mały miś z ulubionej bajki”.
Celem konkursu było :
- rozwijanie sprawności manualnych i zdolności plastycznych
- pobudzenie wyobraźni, kreatywności u dzieci
- wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania.
- odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.
Komisja w składzie Anna Marciniuk i Edyta Szatałowicz wyłoniły zwycięzców.
W wyniku głosowania:
I miejsce:
Hanna Kuźmicka , Laura Kowaleńko
II miejsce
Hanna Zdunek, Fabian Sobechowicz
III miejsce
Michał Polewczyk, Julia Sinkiewicz
IV miejsce
Julek Kozak, Antoni Przyłucki
Wyróżnienia :
Lena Goławska, Mateusz Stankiewicz, Alicja Węda, Tymon Dzięcioł, Mia Mor
Wpłynęło 13 prac. Wszystkie były piękne i ciekawe. Uczestnicy jak zwykle wykazali się kreatywnością i pomysłowością. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni a cała grupa 3-latków dostała słodki poczęstunek.
Dziękujemy wszystkim dzieciom i ich rodzicom za udział w konkursie. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom. Zachęcamy do udziału w następnych konkursach plastycznych.