Rekrutacja do przedszkola na rok szkolny 2021/2022

Szanowni Rodzice!

Jeżeli podjęliście Państwo decyzję, aby od 1 września 2021 roku Wasze dziecko rozpoczęło edukację w Przedszkolu Samorządowym w Łomazach, przedstawiamy Wam najważniejsze informacje na temat zasad prowadzonego naboru na rok szkolny 2021/2022.

Dzieci kontynuujące edukację przedszkolną  w naszym  przedszkolu nie biorą udziału w rekrutacji. Rodzice składają jedynie Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego, w terminie do 19.03.2021r.

Nabór na wolne miejsca w przedszkolu trwa od 09 - 23 marca 2021r. Kandydaci, których rodzice ubiegają się o przyjęcie do przedszkola po raz pierwszy uczestniczą w postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2021/2022. Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica.
Wniosek z oświadczeniami potwierdzającymi spełnianie kryteriów rekrutacyjnych można pobrać ze strony internetowej szkola.lomazy.pl  w zakładce Rekrutacja lub w głównym wejściu do szkoły (na stoliku) oraz w  sekretariacie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach w godzinach 730 – 1530.

9 kwietnia 2021r.  opublikowanie list dzieci zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych.
9 – 30 kwietnia 2021r. złożenie Potwierdzenia woli zapisu dziecka do przedszkola, do którego dziecko zostało zakwalifikowane.
14 maja 2021r. opublikowanie list dzieci przyjętych i nieprzyjętych.

Jeżeli przedszkole będzie dysponowało wolnymi miejscami, to od 28 maja do 04 czerwca 2021r. odbędzie się uzupełniające postępowanie rekrutacyjne do przedszkola.
O terminie podpisania Deklaracji pobytu dziecka  w przedszkolu rodzice zostaną poinformowani.

UWAGA!

Wypełnioną Deklarację o kontynuacji wychowania przedszkolnego prosimy włożyć do oznakowanego pudełka znajdującego się na korytarzu przedszkolnym. Wniosek o przyjęcie dziecka do przedszkola prosimy pozostawić w oznakowanym pudełku znajdującym się w głównym wejściu do szkoły lub przesłać wypełniony na podany adres: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dziękujemy!

Spotkanie z policjantem

24.02.2021r. nasi uczniowie z klas I-III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym z Komisariatu Policji w Wisznicach - aspirantem sztabowym p. Januszem Kosowskim. Funkcjonariusz policji opowiadał dzieciom o zachowaniu  bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu na przejściach dla pieszych, właściwym sposobie podróżowania - jazdy w foteliku i z zapiętymi pasami. Podkreślił, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe. Dzieci zadawały pytania i opowiadały różne sytuacje drogowe. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza przyczyni się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i bezpiecznych uczniów oraz wpłynie pozytywnie na ich zachowanie na drodze. Na zakończenie spotkania p. Dyrektor Bogumiła Wińska zaprezentowała kamizelki odblaskowe z logo Gminy Łomazy zakupione wszystkim uczniom przez p. Wójta  Gminy Jerzego Czyżewskiego. Serdecznie dziękujemy Panu Wójtowi za troskę o nasze bezpieczeństwo i zakup kamizelek.

 

Aktorzy teatru Krak – Art z Krakowa

Dnia 19 lutego gościliśmy aktorów teatru Krak – Art z Krakowa, którzy zaprezentowali uczniom klas I -III i 6 – latkom adaptację jednej z najbardziej znanych baśni H.Ch. Andersena „Królowa Śniegu” a najmłodszym przedszkolakom - „Lodową Krainę” na podstawie znanej bajki. Teatralno-muzyczne przedstawienia przeniosły widzów w niezwykły, magiczny świat lodu i śniegu. Opowiadały o przygodach licznych bohaterów ukazując siłę dobra, przyjaźni i miłości, która pokonuje wszelkie trudności i zawsze zwycięża. Piękna scenografia, kostiumy oraz świetna gra aktorów sprawiły, że spektakl dostarczył dzieciom wiele radości i ogromną dawkę pozytywnej energii. Artyści angażowali małych widzów do aktywnego uczestnictwa w przedstawieniu poprzez taniec, śpiew. Serdecznie dziękujemy za miły, wspólnie spędzony czas.

 

Karnawał w przedszkolu

…„W karnawale, w karnawale dzieci bawią się wspaniale.
W karnawale każdy chce tańczyć, śpiewać, bawić się”...

Zbigniew Dmitroca

 1

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, także dla najmłodszych. Zgodnie z tą tradycją w dniu 11 lutego 2021r.w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy, na który dzieci z radością czekały. Przedszkolaki z dumą prezentowały bajeczne stroje. Z wielką ochotą uczestniczyły  w tańcach, zabawach i konkursach prowadzonych przez swoje Panie. Zabawy odbyły się w salach poszczególnych grup przy dziecięcym repertuarze i popularnych hitach muzycznych. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Dzieci mogły chwilę odpocząć podczas słodkiego poczęstunku, który przygotowali rodzice – były słodziutkie pączuszki
i faworki, bo przecież był TŁUSTY CZWARTEK. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil. Następny bal już za rok!!!

Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych strojów i słodkiego poczęstunku.

POLSKO-BIAŁORUSKI KONKURS INFORMATYCZNY

W ramach realizacji umowy o współpracy międzynarodowej pomiędzy Zespołem Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkołą Średnią nr 13 w Brześciu odbył się w obu szkołach konkurs informatyczny. W konkursie wzięli udział uczniowie klas III szkoły podstawowej. Przebieg konkursu koordynowały panie Ewa Korszeń i Małgorzata Rogoźnicka. Gratulujemy wszystkim uczestnikom

MALI WIELCY PIŁKARZE!

Drużyna chłopców z rocznika 2013 zajęła II miejsce w Turnieju Piłki Nożnej w Międzyrzecu Podlaskim.

Młodzi piłkarze wystąpili w składzie: Aleksander Głowacki, Piotr Szymanek, Andrzej Telaczyński, Oskar Adamiak, Miłosz Zając, Miłosz Jakubiuk, Jakub Pawłowicz i Michał Maksymowicz.

Statuetkę najlepszego zawodnika otrzymał Andrzej Telaczyński.

Najlepszym bramkarzem został Aleksander Głowacki.

Tytuł „Króla strzelców” zdobył Piotr Szymanek.

Klasyfikacja końcowa: I. UKS II Międzyrzec Podlaski II. Niwa Łomazy III. Daf I Łuków IV. Lobos AF V. Wektra Zbuczyn VI. Victoria Parczew VII. Orlęta Radzyń Podlaski VIII. Daf IIŁuków IX. Champion Biała Podlaska X. Top 54 Biała Podlaska

Trenerzy: Ireneusz Korszeń i Tomasz Doluk

Eliminacje Powiatowe Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Powiatowych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego „100 lat Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Wierni tradycji w służbie drugiemu człowiekowi”.

W grupie II

Zuzanna Telaczyńska – II miejsce

W grupie III

Julia Korszeń – II miejsce

Zofia Wołosowicz – III miejsce

Paweł Rycerski – wyróżnienie

Gratulujemy laureatom!