1 czerwca – „ Międzynarodowy Dzień Dziecka”

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.
Janusz Korczak

1 czerwca nasza szkoła obchodziła Międzynarodowy Dzień Dziecka, gdzie dobra zabawa to podstawa, a dziecięcy uśmiech spędza chłód z ludzkiej twarzy. W tym roku ten dzień uczniowie z klas I-III spędzili w różnych miejscach.

Klasa I a oglądała film „Sekretne życie zwierząt” w „Małym Kinie” w Łomazach. Dziewczynki i chłopcy chętnie bawili się swoimi ulubionymi zabawkami i grali w gry planszowe. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pszczelarzem, poznając jego pracę oraz tajemnice z życia pszczół. Dzieci otrzymały także słodycze.

Klasa I b odwiedziła kino w Łomazach oglądając bajkę „Sekretne życie zwierząt”. Następnie udała się do Parku Jagiellońskiego na plac zabaw, gdzie dzieci z wielką przyjemnością skorzystały ze sprzętu. Uczniowie otrzymali także upominki i lody ufundowane przez rodziców.

Uczniowie klasy 2a i 2b wyjeżdżali do gospodarstwa agroturystycznego w Studziance, gdzie aktywnie i wesoło spędzili wspólnie czas. Dzieci z dużym zaangażowaniem przeciągały linę   i pokonywały tor przeszkód. Uczestniczyły w różnych grach i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Najwięcej emocji dostarczyło im zjeżdżanie na specjalnie zamontowanej linie, co wymagało nieco odwagi, ale dzieci to przecież dzielne zuchy i udowodniły, że śmiałości na pewno im nie brakuje. Podczas pobytu zjadły smaczne kiełbaski z grilla oraz pyszne pączki i bułeczki. Otrzymały również prezenty od rodziców. Z wycieczki wracały zadowolone, o czym świadczyły radosne uśmiechy na twarzach. Z pewnością ten wyjazd na długo zostanie w ich pamięci.

Klasa III a spędziła ten wyjątkowy dzień na stadionie w Łomazach. Uczniowie udali się do tego miejsca piechotą. Pogoda i humory dopisały, energii też nie brakowało, do  sprawdzenia swoich sił w grach i zabawach sportowych. Dzieci puszczały bańki mydlane oraz chętnie bawiły się na placu zabaw. Zjadły  kiełbaski   upieczone przy ognisku oraz słodkości przygotowane przez rodziców. Po powrocie do szkoły uczniowie wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem. Dziękujemy Zarządowi Klubu Sportowego „Niwa”, dzięki któremu mogliśmy spędzić ten czas na stadionie.

Uczniowie klasy IIIb wyjeżdżali do gospodarstwa agroturystycznego w Lubence. Aktywnie i wesoło spędzały czas na rożnych grach i zabawach sportowych, m.in. gra zespołowa” zbijany”, piłka nożna oraz grały w  badmintona. Przy ognisku upiekły kiełbaski, które zjadły z apetytem. Wyjazd łącznie z poczęstunkiem został zasponsorowany przez rodziców. Na zakończenie wycieczki dzieci poszerzyły swoje wiadomości na temat pielęgnacji oraz opieki nad końmi. Mogły same wykonać proste czynności pielęgnacyjne pod okiem właściciela koni. Z uśmiechem na twarzy wróciły z wycieczki.

Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami otrzymali słodkie upominki ufundowane w imieniu Rady Rodziców przez Pana Tadeusza Bańkowskiego i Sławomira Dymowskego, za które w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.