Narodowe Czytanie 2021

    Uczniowie i nauczyciele łomaskiej szkoły tak jak w latach poprzednich włączyli się w akcję Narodowego Czytania. Lekturą tegorocznej, jubileuszowej X edycji była sztuka Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”. Szkolne „Narodowe Czytanie” odbyło się w piątek 3 września, dzięki czemu uczestniczyli w nim  kolejno uczniowie od klas czwartych do ósmych. Co prawda dzieło Zapolskiej nie należy do kanonu lektur w szkole podstawowej, jednak  wartości, jakie ze sobą niesie są na tyle uniwersalne, że mogą zachęcić do sięgnięcia po lekturę w niedalekiej przyszłości.

Czytając odkrywamy świat. Wydawałoby się, że we współczesnym świecie sięganie po książkę stało się mało atrakcyjne.  Na szczęście są jeszcze miłośnicy czytania, którzy czynią to dla przyjemności. Przy okazji nauczyciele poloniści  - organizatorzy szkolnej akcji starali się przekazać, że czytanie książek to swego rodzaju „inwestycja” w siebie, która prędzej czy później zaowocuje.