Wycieczka integracyjna klas 3

Dnia 23.09.2021 uczniowie klasy 3a i 3b wraz z opiekunami: Wiesławą Kozaczuk,  Aleksandrą Dołęgowską, i Elżbietą Kapłan udali się na wycieczkę do Alpakalandu w Ogrodnikach. Na początku pobytu obejrzeli prezentację multimedialną, dzięki której wzbogacili swoją wiedzę dotyczącą życia alpak i owiec welliserskich, ich pochodzenia i pielęgnacji. Okazało się, że są to piękne, łagodne zwierzęta o wielkich ufnych oczach i mięciutkiej sierści. Ponadto są bardzo przyjazne dla ludzi, toteż dzieci mogły je same karmić, głaskać je i przytulać się do nich. Wiele atrakcji czekało je na placu zabaw, gdzie dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii m. in.: grały w piłkę i badmintona, jeździły na deskorolce, skakały na trampolinach, przechodziły po zawieszonej linie, korzystały z różnych huśtawek. Najwięcej frajdy sprawił zjazd na tyrolce. Duże emocje towarzyszyły im także podczas gry terenowej. Uczestnicy, podzieleni na 4 drużyny, wykonywali mnóstwo ciekawych zadań wymagających spostrzegawczości, koncentracji uwagi, zdolności zapamiętywania i logicznego myślenia oraz umiejętności plastycznych, muzycznych, recytatorskich i orientacji w terenie. Ważna też była współpraca i dobra sprawność ruchowa całej drużyny, gdyż wszystkie zadania należało wykonać zespołowo, szybko przemieszczając się po placu i cały czas trzymając się za ręce, co było nie lada wyzwaniem. W nagrodę drużyny: Alpak, Króliczków, Baranków i Kotków otrzymały pamiątkowe dyplomy. Nie zabrakło również smacznych ciepłych kiełbasek. Uśmiechy na twarzach dzieci świadczyły o tym, że wycieczka była udana, a wspomnienia z pewnością na długo pozostaną w naszej pamięci.