Kolejne klasy podróżują, zwiedzają, integrują się…

 Pogoda pod koniec września sprzyjała spacerom, wycieczkom. Korzystając ze słońca kolejne klasy wraz z wychowawcami wyruszyły poza teren szkoły, aby zacieśnić relacje koleżeńskie, wspólnie spędzić trochę czasu w innych okolicznościach niż ma to miejsce podczas lekcji. Każda taka sytuacja daje okazję do lepszego poznania się.

   Klasa IV b 20 września pojechała z panią Elżbietą Bielecką do Studzianki zwiedzić Muzeum Wsi Podlaskiej. Oprócz zwiedzania były gry rekreacyjne (między innymi zjazd na tyrolce) oraz ognisko.  Natomiast klasa  IV a 23 września wybrała się z wychowawczynią Panią Teresą Paszkowską na łomaski stadion, gdzie zorganizowali wspólne ognisko oraz gry i zabawy integracyjne. Klasy Va , Vb i klasa VI 29 września uczestniczyły w zorganizowanej przez wychowawców autokarowej wycieczce   do Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Pogoda na wyjazd była wręcz zamówiona. Zwiedzanie muzeum wzbudziło spore zainteresowanie uczniów, którzy starali się z uwagą słuchać opowieści przewodnika. Z ciekawością oglądali bogatą kolekcję eksponatów, zadawali pytania. Po zwiedzaniu pokrzepieniem dla ciała były pieczone nad ogniskiem kiełbaski. Swobodne zabawy na świeżym powietrzu pozwoliły na upust energii, której  jak się okazało drzemie w uczniach nieskończona ilość. Na koniec wiedza zdobyta podczas zwiedzania okazała się być przydatna podczas gry terenowej, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie. Rywalizacja pomiędzy zespołami była widoczna. Zwycięzcy otrzymali od przewodnika muzeum symboliczne nagrody.

   W tym samym dniu, tyle że w godzinach popołudniowych młodzież z klasy VII a z Paniami Danutą Michalczuk i Elżbietą Kapłan odbyli piękną podróż w przeszłość. Wybrali się do Studzianki. Na cmentarzu tatarskim zapoznali się z historią osady i zapalili znicze na mogiłach. Następnie odwiedzili Muzeum Wsi u państwa Józefaciuków, gdzie podziwiali przedmioty codziennego użytku pochodzące z czasów naszych dziadków i pradziadków. To już kolejna wycieczka uczniów naszej szkoły w to urokliwe miejsce. Wycieczka zakończyła się poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców oraz zabawami integracyjnymi.

    W ramach dnia integracji klasy VIII c wraz z wychowawcą Panem Piotrem Sautyczem była na stadionie, gdzie korzystając z wyposażenia klubu Niwa Łomazy mile spędzili czas grając w bilard, piłkarzyki, rzutki. Tu podziękowania należą się Panu Romanowi Bańkowskiemu, który udostępnił młodzieży budynek klubu. W drodze powrotnej ósmoklasiści wstąpili jeszcze na kebab. Podobno smakował wyśmienicie! 

   Wkrótce relacja klasowego dnia integracji w pozostałych klasach.