Sprzątanie Świata 2021/2022

Wrześniowa akcja „Sprzątania świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie ograniczenia wytwarzanych odpadów, inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

 Jak co roku włączyliśmy się  w tą ważną akcję. Tym razem odbywała się ona pod hasłem: „Myślę, więc nie śmiecę”.  Dzieci i młodzież naszej szkoły zbierały śmieci na terenie Łomaz. Efektem ich pracy były worki pełne szklanych butelek, papierów, puszek, plastików i innych odpadów, które na pewno nie powinny się znaleźć w przydrożnych rowach. Była to dla nich ważna lekcja poszanowania środowiska. Dziękujemy wszystkim uczniom zaangażowanym w akcję i zachęcamy do wprowadzania  codziennie eko-nawyków. W sprzątaniu naszej okolicy wzięły udział klasy IIa, IIIa, IIIb, VIIb, VIIc, VIIIb pod opieką nauczycieli G. Skrzyńskiej, E. Derlukiewicz-Rusek, D. Jeruzalskiej, I. Korszenia, W. Kozaczuk,
A. Dołęgowska.

Mając na uwadze tegoroczne hasło szczególnie zachęcamy aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie.

Dziękujemy dla Urzędu Gminy w Łomazach, a w szczególności referatowi ochrony środowiska za pomoc i wsparcie.

„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!