Kolejna udana wycieczka

   Tym razem uczniowie obrali kierunek Lublin. W środę 6 października na wycieczkę wraz z E. Rusek, D. Michalczuk, I. Marczewską pojechali uczniowie klasy VII a i VII b. Kto wie, czy to nie był ostatni dzwonek na tego rodzaju rozrywki. Z jednej strony nadciągające już październikowe chłody, z drugiej czyhający Covid – 19.

   Pierwszym punktem programu było wspólne zwiedzanie Muzeum Wsi Lubelskiej. Na terenie tego lubelskiego skansenu znajduje się wiele ciekawych obiektów, wśród nich zabytki architektury drewnianej, murowanej, jak i zbiory etnograficzne z rejonu dawnego województwa lubelskiego. Wzbudziły one ciekawość i duże zainteresowanie siódmoklasistów.

   Wycieczka z paniami od przedmiotów przyrodniczych nie byłaby prawdziwą wycieczką, gdyby nie było w programie zwiedzania Ogrodu Botanicznego, który o tej porze roku potrafi być piękny.   O obiedzie w KFC nie ma co pisać, bo w takich miejscach zawsze wszystko smakuje wyśmienicie. Tak też było i tym razem.

   Park trampolin – na ten punkt programu niektórzy czekali najbardziej. Był to czas istnego szaleństwa. Młodzież wykazała się dużą sprawnością fizyczną oraz niespożytą energią.

   Na koniec wycieczki uczestnicy odbyli z przewodnikiem długi spacer ulicami Starego Miasta. Tego typu wyjazdy stwarzają sporo okazji do tego, by zacieśnić relacje koleżeńskie w grupie rówieśniczej, a dobre relacje są niezmiernie ważne szczególnie we współczesnej rzeczywistości.