Wizyta higienistki stomatologicznej w naszej szkole

Dnia 8 października 2021r.naszą szkołę na zaproszenie przewodniczącej Rady Rodziców, odwiedziła Pani Edyta Sidor - higienistka stomatologiczna z Medycznego Studium Zawodowego im. Danuty Siedzikówny w Białej Podlaskiej. W spotkaniu uczestniczyła klasa Va oraz grupy przedszkolne.

Podczas prezentacji dzieci dowiedziały się, kto to jest i co robi higienistka stomatologiczna, jakie są rodzaje zębów oraz skąd się bierze próchnica. Pani Edyta uświadamiała dzieci jak można obniżyć występowanie próchnicy i zapobiegać chorobom związanym z zębami. Zwracała uwagę  jak ważna w walce z chorobą zębów jest właściwa dieta ograniczająca jedzenie cukrów. Dzieci miały okazję przekonać się jak przebiega leczenie zęba i na czym polega praca dentysty oraz zadać nurtujące je pytania w tym zakresie. Na koniec pod czujnym okiem naszego specjalisty uczyły się  prawidłowo myć swoje zęby.
Z pewnością kolejna wizyta na fotelu u dentysty będzie dla każdego mniej stresująca. Pani higienistka zachęcała wszystkich do czuwania i dbania, aby uśmiech na długo pozostał piękny.