Wycieczka do Hołowna

Dnia 7 października 2021r. uczniowie z klasy II a i II b wraz z wychowawcami p. D. Derlukiewicz, p. M. Rogoźnicką i p. I. Korszeniem udali się na wycieczkę do Ośrodka Edukacji Regionalnej w Hołownie. „Kraina Rumianku” to przepiękna wioska tematyczna, przypominająca doskonale zarządzany, żywy skansen. Na miejscu dzieci dowiedziały się o historii jej powstania.  Potem zostały podzielone na cztery grupy, które uczestniczyły w warsztatach wyrobu mydła. Następnie zjadły smaczne, ciepłe kiełbaski. Później odbył się  pokaz obróbki bursztynu. Dzieci miały możliwość zakupu pamiątek w miejscowym sklepiku. Zdobyta wiedza, własnoręcznie wykonane mydełka zabrane do domu i pamiątki sprawiły naszym uczniom dużo radości.