Spotkanie z leśnikiem

Większości z nas las kojarzy się z relaksem, grzybobraniem, świeżym powietrzem. Zazwyczaj są to miłe skojarzenia. Być może są i tacy, którzy z tym środowiskiem zamierzają związać swoją przyszłość. Dnia 11 października uczniowie klas siódmych i ósmych naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z osobą, która o lesie wie prawie wszystko. Gościem był nadleśniczy Nadleśnictwa Biała Podlaska Pan Tomasz Bylina. Zapoznał on naszą młodzież z trudną, ale jakże ciekawą pracą leśników. Osobiste zaangażowanie i poświęcenie tych ludzi przyczynia się do zachowania różnorodności biologicznej lasu. Leśnicy są odpowiedzialni nie tylko za gospodarkę leśną i pielęgnowanie lasu, ale też  za edukację i ochronę. Spotkania z młodzieżą takie jak to sprzyjają edukacji młodego pokolenia. Pracownik nadleśnictwa zwrócił  dużą uwagę na  walory przyrodnicze podległego mu terenu – park krajobrazowy, rezerwaty i pomniki przyrody. Omówił też znaczenie gospodarcze i społeczne lasu w kontekście współczesnych, jak i przyszłych pokoleń. Od Pana nadleśniczego uczniowie otrzymali foldery jego autorstwa, zawierające  piękne zdjęcia obiektów przyrodniczych z terenu nadleśnictwa. To kolejny dowód na to, że przyroda naszej Ojczyzny jest piękna, ale wszyscy musimy pamiętać, by tym pięknem mogły się cieszyć jeszcze kolejne pokolenia.  Dziękujemy Panu nadleśniczemu za ciekawą lekcję przyrody.