Emocja - Międzynarodowy projekt edukacyjny

emocja

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjny „Emocja”. Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt zakłada pięć spotkań w ciągu roku szkolnego, obejmujące rozmowę o uniwersalnych wartościach.   Realizowany jest on przez Panią Małgorzatę Szewczyk  psychologa szkolnego w grupie dzieci 6- letnich.

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym, rozbudzanie
w dzieciach wiary w siebie oraz własne możliwości, aktywizacja na zrozumienie emocji i uczuć innych osób, integracja zespołu klasowego, wychowanie do wartości takich jak empatia, wyrozumiałość, szacunek i wrażliwość, kreowanie wartości i norm społecznych poprzez współdziałanie z instytucjami i organizacjami będącymi źródłem istotnych wartości.

emocja2