Uczcijmy minutą ciszy...

Szanując wolę żony zmarłego dyrektora dr. Romualda Szudejko, dotyczącą organizacji pogrzebu, który ma mieć charakter prywatny informujemy, że społeczność szkolna oddała cześć zmarłemu na uroczystości szkolnej w przeddzień pogrzebu.

„Są pożegnania na które nigdy nie będziemy gotowi.
Są słowa, które zawsze wywoływać będą morze łez
i są takie osoby na myśl, o których zawsze zasypie nas lawina wspomnień.”

Z głębokim smutkiem i żalem żegnamy Pana dyrektora dr. Romualda Szudejko, który zmarł 22.10 2021 r.
Pan Szudejko ze szkołą w Łomazach związany był od 1981 roku, kiedy to podjął pracę jako nauczyciel. Już w roku 1984 został dyrektorem naszej placówki, przeprowadzając ją przez kolejne reformy i przeobrażenia historyczne. Zaczynając od Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki, potem dołączając Gimnazjum im. Unitów Podlaskich  oraz Przedszkole Samorządowe, utworzył Zespół Szkół w Łomazach.
Funkcję dyrektora sprawował do 2012 roku. W tym okresie zmieniał się wizerunek naszej placówki. Szkoła została przeniesiona do nowego budynku, oddano do użytku salę gimnastyczną, boisko Orlik i plac zabaw dla najmłodszych. Nad tym wszystkim czuwał  Pan dyrektor.
Romuald Szudejko był doktorem nauk humanistycznych w zakresie nauki o polityce, wieloletnim nauczycielem historii i wiedzy o społeczeństwie.
Z pasją i zaangażowaniem uczył kochać Ojczyznę kolejne pokolenia dzieci i młodzieży. W pracę zawodową wkładał całe serce, podkreślając jednocześnie, jak ważna w niej i osobistym rozwoju każdego człowieka jest dyscyplina.

Jako regionalista i wielki pasjonat historii dążył do przekazania wiedzy o naszej Małej Ojczyźnie, poprzez spotkania z uczniami, wspólne wycieczki po okolicznych miejscowościach, upamiętnienie miejsc związanych z wydarzeniami historycznymi, publikacje.
Na wizerunek naszej szkoły ogromny wpływ miała prowadzona przez Pana dyrektora polityka kadrowa, zmierzająca do tego, by gromadzić wykwalifikowaną kadrę, motywować nauczycieli do poszerzania kwalifikacji, zdobywania kolejnych awansów zawodowych, jednocześnie dbając, by nauczyciele mieli poczucie bezpieczeństwa w zakresie zatrudnienia.
Dziękując za długoletnią, pełną poświęcenia pracę zawodową społeczność szkolna uczciła minutą ciszy  i modlitwą pamięć dyrektora dr. Romualda Szudejko.

Niech spoczywa w pokoju.

"Śmierć nie jest kresem naszego istnienia,
żyjemy w naszych dzieciach
i następnych pokoleniach.