Dzień Marchewki

W ostatnim tygodniu października w naszym przedszkolu dzieci świętowały  „Dzień Marchewki". W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyszły  do przedszkola ubrane we wszystkich odcieniach koloru pomarańczowego. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Był to bardzo zdrowy dzień pomarańczowy oraz wesołe i zdrowe święto. Dzieci były zachwycone obchodami, we wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym marchwi, zwrócona była uwaga na to, jak wiele potrzebnych do prawidłowego rozwoju witamin ma marchew i inne warzywa. Przedszkolaki ze wszystkich grup wiekowych chrupały surowe marchewki, piły sok marchewkowy i degustowały ciasto marchewkowe. Dzieci uczestniczyły również w konkursach, bawiły się i tańczyły przy skocznych piosenkach  o marchewkach. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Wszystkim dopisywały wyśmienite humory!!!

Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek, rozbudzamy u dzieci zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za pomoc w zorganizowaniu Święta Marchewki.