Święto Niepodległości w przedszkolu

11 listopada to święto każdego Polaka i tego dorosłego, który zna historię swojego narodu i tego małego, który tą historię poznaje. Nieważne bowiem ile ma dziecko lat, ważne natomiast czego przez te lata uczymy i jakie wartości przekazujemy.

W dniu 10 listopada w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Z uwagi na panującą pandemię i obostrzenia,  uroczystość ta miała charakter niecodzienny, gdyż każda z grup obchodziła ją osobno. Szacunek i miłość do Ojczyzny dzieci wyraziły poprzez pieśni i recytację  wierszy o charakterze patriotycznym. Galowe stroje, biało – czerwone kotyliony oraz wystrój sali dopełniły podniosłą atmosferę uroczystości. Wspólnym akcentem natomiast było, z zachowaniem właściwej postawy, zaśpiewanie hymnu polskiego o godzinie 11:11. Ponadto dzieci z każdej grupy wykonały ciekawe prace plastyczne upamiętniające ten dzień.

Dzięki takim uroczystościom w przedszkolakach kształtujemy pozytywne postawy przywiązania do ojczystego kraju i symboli narodowych.