Z gramatyką za pan brat

Stało się już tradycją, że uczniowie naszej szkoły przystępują do  Ogólnopolskiego Pijarskiego Konkursu  Gramatycznego  im. o. Onufrego Kopczyńskiego. Do etapu szkolnego XI edycji tego konkursu przystąpiło 17 uczniów klas VIII. Organizatorzy postawili sobie za cel rozpowszechnienie wiedzy na temat autora pierwszej polskiej gramatyki - pijara o. Onufrego Kopczyńskiego, popularyzację wiedzy z dziedziny gramatyki języka polskiego, kształcenie umiejętności poszukiwania i wykorzystywania informacji z różnych źródeł. Młodzież biorąca udział w zmaganiach przekonuje się, że taka aktywności intelektualna może być źródłem osobistej satysfakcji. Do kolejnego etapu konkursu zakwalifikowały się dwie uczennice z klasy VIII c: Julia Korszeń i  Sandra Wilbik. Gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszym etapie.