Miły gość w naszym przedszkolu

„Dzyń, dzyń, dzyń – Mikołaju Święty!
Dzyń, dzyń, dzyń – przynieś nam prezenty!”
/Maria Tomaszewska/

6 grudnia to szczególna data w kalendarzu, gdyż na całym świecie odwiedza dzieci święty Mikołaj. W naszym przedszkolu, to jeden z najbardziej oczekiwanych dni
w roku. Przedszkolaki już od rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchując „mikołajowych” dzwoneczków. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych wydarzeń dzieci były odświętnie wystrojone w czerwone ubranka z mikołajkowymi motywami. Święty Mikołaj nie zawiódł przedszkolaków i jak co roku przybył do przedszkola na czas. Każda grupa oddzielnie w swojej sali  serdecznie witała wyczekiwanego Gościa, śpiewając skoczne piosenki, przygrywając na instrumentach perkusyjnych, recytując piękne wierszyki …. – tylko dla Niego. Mikołaj obdarował wszystkie dzieci prezentami i słodkościami. Każda grupa otrzymała także kolorowe klocki, samochód, lalkę i tablicę do rysowania kredą. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Szczególne słowa podziękowania kierujemy najwspanialszym, hojnym pomocnikom Mikołaja - Wójtowi Gminy Łomazy Panu Jerzemu Czyżewskiemu, Przewodniczącemu Rady Gminy Łomazy Panu Andrzejowi Wińskiemu, Przyjacielowi Szkoły Pani Ewelinie Wołosowicz, sołectwom: Łomazy I - sołtysowi Panu Marianowi Serhejowi oraz Łomazy II - sołtysowi Panu Sławomirowi Gicewiczowi.