Zajęcia w ramach Międzynarodowego projektu „Emocja”

Grupa dzieci sześcioletnich w ramach Międzynarodowego projektu „Emocja” uczestniczy w zajęciach rozwijających kompetencje emocjonalno –społeczne. Zrealizowaliśmy już  2 moduły odbywając podróż po „Krainie Kreatywności” i „Krainie Wyobraźni”. W czasie zajęć towarzyszy nam mnóstwo pozytywnych Emocji. Znamy podstawowe emocje i  potrafimy  określać je z pomocą emocjometra.   Wiemy też, że wyobraźnia jest bardzo ważna, potrzebna i dzięki niej nie ma rzeczy niemożliwych. „Wyobraźnia Ci podpowie, jak zabawki w twojej głowie, łatwo sobie wyobrazić, by radośnie móc się bawić….” słuchając słów piosenki „Moc wyobraźni” projektowaliśmy zabawki naszych marzeń. Największą jednak radość  sprawiły dzieciom „ożywione obrazki” wykonane z wykorzystaniem aplikacji Quliver. Przed nami jeszcze kolejne wyzwania, które pozwolą dzieciom odkryć „Krainę Mocy Słów, Krainę Empatii i Krainę Odwagi”.