Bal karnawałowy w przedszkolu

„…W  karnawale, w  karnawale
dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
tańczyć, śpiewać, bawić się….”

Z. Dmitroca

Karnawał to czas przepełniony muzyką i zabawą, a ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. W naszym przedszkolu nie mogło być inaczej, karnawałowy bal przebierańców, mimo pandemii odbył się w reżimie sanitarnym, by ograniczyć ryzyko każda z grup bawiła się w swojej sali, ale nadal na wesoło i kolorowo.
Tego dnia od samego już rana w przedszkolu można spotkać było wróżki, królewny, piratów, rycerzy, policjantów, strażaków , były też smoki, i wiele, wiele innych ciekawych postaci z bajek, baśni, świata magii i przedstawicieli wymarzonych profesji.
 Wystrój sal przedszkolnych przypominał wielką salę balową, na której dominowały kolorowe serpentyny, niezliczona ilość balonów. Wszystko to, wprowadzało dzieci w radosny nastrój
i jednocześnie zachęcało do wesołej, spontanicznej zabawy. Wychowawcy grup dołożyli wszelkich starań, by ten dzień dominował w liczne zadania, konkurencje, zabawy muzyczne. W czasie przerw w tańcach dzieci miały możliwość słodkiego poczęstunku, przygotowanego przez Rodziców w poszczególnych grupach.
Dziękujemy wszystkim Rodzicom naszych przedszkolaków za przygotowanie strojów karnawałowych dla dzieci.
Wszystkie przedszkolaki wspaniale się bawiły – czego dowodem są zdjęcia z  poszczególnych grup. Zapraszamy do obejrzenia.