SOLIDARNI Z UKRAINĄ

SOLIDARNI Z UKRAINĄ także uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach. Wobec zaistniałej sytuacji Samorząd Uczniowski już pierwszego dnia po powrocie do szkoły podjął działania mające na celu zamanifestowanie swego poparcia dla bohaterskich mieszkańców Ukrainy, którzy tak dzielnie przeciwstawiają się rosyjskim agresorom. Do tej pory temat wojny obecny był tylko na lekcjach historii czy języka polskiego. Nikt z nas nie przypuszczał, że wojna będzie na wyciągnięcie ręki, tuż za naszą wschodnią granicą. Już w środę pojawili się w niektórych klasach naszej szkoły uczniowie pochodzący z Ukrainy. We czwartek 3 marca wszyscy uczniowie przyszli z wpiętymi znaczkami symbolizującymi ukraińskie barwy narodowe. Na korytarzu szkolnym zawisła okolicznościowa gazetka przygotowana przez Samorząd Uczniowski. Należy też dodać, że 2 marca ruszyła w szkole zbiórka różnorakich artykułów, które trafią potem do potrzebujących uchodźców. Nikomu nie musimy tłumaczyć, że wojna to zło. Uczniowie, nawet ci najmłodsi rozumieją potrzebę niesienia pomocy. Jakże aktualne są słowa, że „wolność nie jest nam dana raz na zawsze”, dlatego musimy czynić wszystko, by jej nie stracić. Wolność to także odpowiedzialność. Dla nas – uczniów to sumienna nauka i praca nad własnym charakterem. Kardynał Stefan Wyszyński powiedział: „Każda nienawiść, każda pięść wyciągnięta przeciwko bratu – jest przegraną”.