I dzień wiosny w przedszkolu

Witaj Wiosno!

W poniedziałek 21 marca dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Ten wspaniały dzień zaakcentowaliśmy zielonym ubiorem. Jest to kolor budzącej się do życia przyrody i nadziei na lepszy piękny i kolorowy wiosenny świat. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od zabaw związanych z tematyką wiosenną, dzieci śpiewały piosenki, tworzyły prace plastyczne. Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer, podczas którego mogliśmy pożegnać zimę i powitać wiosnę. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą przygotowały 6 - latki.

Dzieci powróciły do przedszkola z nadzieją, że upragniona wiosna na dobre pozostanie
z nami i zazieleni łąki, drzewa, trawy.

W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Pani Wiosna”, organizowany przez Radę Rodziców ZPO w Łomazach. W konkursie wzięło udział  32  dzieci. Wszyscy uczestnicy zostali docenieni i nagrodzeni. Nagrody dzieciom wręczyła Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk i Pani Dyrektor Bogumiła Wińska. Wszystkim uczestnikom gratulujemy.