Każdy człowiek mały i duży bardzo dobrze wie, że zawsze należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko wypadków. Mając to na względzie, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zorganizowała XII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”. Głównym celem konkursu jest promowanie wśród uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego. Konkurs przebiega w trzech etapach: powiatowym, wojewódzkim i centralnym. Na szczeblu powiatowym naszą szkołę reprezentowało 22 uczniów:
Natalia Szatałowicz – 1a, Weronika Jabłońska – 1b, Filip Kościuczyk – 2a, Łucja Bańkowska – 2b, Michał Kuźmicki – 2b, Adam Panasiuk – 2b, Julia Uścińska – 2b, Zuzanna Przyłucka – 3a, Zuzanna Szatałowicz – 3a, Anastazja Wołosowicz – 3a, Alicja Maciejewska IIIb Lena Murawska kl IVb, Wojciech Jabłoński IVb, Aleksandra Szudejko IVb,Lena Klimkowicz Vb, Zuzanna Kościuczyk Vb,Lena Hajbos Vb, Paweł Rycerski VIIb, Zofia Wołosowicz VIIa, Jakub Poppielewicz VIIa, Emilia Panasiuk VIII.
Pamiętajmy respektowanie reguł bezpieczeństwa to ważna rzecz!