#SprzątamyDlaPolski

III edycja akcji "Sprzątamy dla Polski"🧹🇵🇱🌍

Ekologia i klimat to tematy zajmujące coraz więcej miejsca w przestrzeni debaty publicznej. Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko. W związku z tym, że  22 kwietnia ustanowiony jest Międzynarodowym Dniem Ziemi, Stowarzyszenie "Dla Polski" przygotowało ogólnopolską inicjatywę "Sprzątamy Dla Polski". Celem nadrzędnym akcji, nad którą patronat objęli m.in. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Edukacji i Nauki było wspólne i zorganizowane sprzątanie ze śmieci terenów zielonych. W to szlachetne przedsięwzięcie włączyli się uczniowie klasy 7a i 7c. Łomaska młodzież  wraz  z uczniami z Ukrainy uczęszczającymi do jednej z wyżej wymienionych klas pod opieką nauczycieli: Elżbiety Derlukiewicz - Rusek, Grażyny Skrzyńskiej i Izabeli Marczewskiej sprzątała teren wokół szkoły, pobliskie ulice oraz park. Wsparcia udzielił Urząd Gminy, który zapewnił uczestnikom akcji  worki, rękawiczki i transport zebranych odpadów. Tym oto sposobem nasi uczniowie   wydatnie przyczynili się do poprawy wyglądu otoczenia, w którym żyjemy, z którego korzystamy. Być może takie własnoręczne zbieranie śmieci wpłynie na to, że będzie się ich pojawiać wokół nas mniej niż do tej pory. Może zamiast rzucić bezmyślnie opakowanie po napoju lub cukierku – umieścimy je w odpowiednim pojemniku. Niech wiosna cieszy nas piękna zielenią, niech zamiast fruwających na wietrze śmieci  - fruwają kolorowe motyle!