Ziemio, chcemy żebyś była zawsze zielona !!!

Dzień Ziemi to największe i najbardziej popularne święto ekologiczne. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za naszą planetę.
W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia, które miały na celu zrozumienie przez dzieci znaczenia ochrony przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się o niebezpieczeństwach grożących środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka. Dzieci poznały sposób wyrzucania śmieci czyli  segregacji odpadów, dowiedziały się co oznacza pojęcie „recykling”,  wykonywały prace plastyczno – techniczne, plakaty oraz realizowały tematykę o ekologii bawiąc się w zabawy i gry dydaktyczne.
Właśnie poprzez takie działania dzieci, a przez nich i dorośli uczą się postaw ekologicznych i otwartości na różnego rodzaju problemy dzisiejszego świata.