„Nasza Planeta – nasz dom”

Najwyższą formą materii jest człowiek – Ziemi mieszkaniec.
Najwyższą formą istnienia – świadome jego działanie.”
Wisława Szymborska

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. To wspaniała okazja, by pomyśleć, co każdy z nas może zrobić dla swojej planety, aby była zdrowa, piękna i czysta. W tym dniu, pod kierunkiem wychowawczyń – Wiesławy Kozaczuk i Aleksandry Dołęgowskiej, uczniowie klas IIIa i IIIb zaprezentowali część artystyczną pt. „Nasza Planeta – nasz dom”, skierowaną głównie do koleżanek i kolegów z klas I – II. Propagując postawy i zachowania ekologiczne, dzieci zachęcały wszystkich do systematycznego dbania o środowisko naturalne i segregowania śmieci. Wskazywały, jakie niebezpieczeństwo grozi Ziemi ze strony człowieka. Uświadamiały potrzebę codziennej troski o obecną i przyszłą jakość życia na naszej planecie poprzez nabywanie opiekuńczego stosunku do świata roślin i zwierząt oraz kształtowanie umiejętności mądrego i odpowiedzialnego współżycia człowieka z przyrodą. Przypomniały, że Ziemia jest naszym wspólnym domem i trzeba o nią dbać, ponieważ jej przyszłość zależy od każdego ludzkiego działania, a więc od każdego z nas. W uroczystości uczestniczyli: Pani Dyrektor - Bogumiła Wińska, Pani Wicedyrektor - Dorota Biesiada i Nauczyciele klas I – III.