Operacja Czysta Rzeka 2022

Operacja Czysta Rzeka to ogólnopolska akcja, której celem jest wspólne zadbanie o świat wokół nas. To społeczne zaangażowanie wolontariuszy, którzy poświęcając swój czas i energię chcą zmienić i oczyścić z zalegających śmieci swoje najbliższe otoczenie.

 W dniu 23 kwietnia oraz 30 kwietnia 2022 r. uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach, również stali się wolontariuszami Operacji Czysta Rzeka 2022 w powołanym Sztabie Lokalnym „Zielawa – Łomazy”. Stworzonych, zostało pięć akcji lokalnych. Wspólnie posprzątaliśmy, okolice Łomaz, przydrożne trakty, lasy, drogi dojazdowe do Kozłów, Studzianki, Jusaki – Zarzeka. Zebraliśmy łącznie 157 worków śmieci oraz mnóstwo odpadów nietypowych jak np. lodówka, opony, łazienkowe sanitaria, ubrania itp.. W operacji wzięło udział 87 uczniów naszej szkoły. Po zakończonym sprzątaniu uczniowie mogli się posilić przygotowanym  przez Stowarzyszenie Rozwoju Łomaz poczęstunkiem. Opiekę nad naszymi szkolnymi wolontariuszami pełnili: E. Derlukiewicz-Rusek,
 I. Marczewska, G. Skrzyńska, D. Michalczuk, D. Jeruzalska, A. Garbatiuk.  Dzięki wsparciu Stowarzyszenia Rozwoju Łomaz oraz pracowników Urzędu Gminy Łomazy, worki z odpadami  trafiły w wyznaczone miejsce, gdzie zostanie zorganizowany ich odbiór przez samorząd Gminy Łomazy.

Do zobaczenia za rok – spotkamy się nad rzeką.

Szef Sztabu Lokalnego
Elżbieta Derlukiewicz-Rusek