Tak obchodziliśmy majowe święto

Uroczyste obchody święta Konstytucji 3 maja na stałe wpisane są w kalendarz szkolnych uroczystości. W tym roku szkolnym akademia upamiętniająca 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja odbyła się na godzinie wychowawczej w pierwszy czwartek maja. Z tej okazji, uczniowie klasy 8b i 4a  pod kierunkiem Pani Aldony Onisiewicz przygotowali montaż słowno – muzyczny. O oprawę muzyczną zadbał Pan Grzegorz Kulicki. Całość uświetnił występ uczennicy klasy Va  Zuzanny Telaczyńskiej, która przepięknie zagrała na skrzypcach. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Marciniuk. Wójt w trakcie przemówienia przypomniał, że Konstytucja 3 maja była pisana w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim, czyli niedaleko Łomaz. To pokazuje, że ziemia podlaska zawsze była i jest otwarta na ważne wydarzenia. Jesteśmy wdzięczni naszym przodkom, którzy wytrwale wpajali kolejnym młodym pokoleniom takie zasady jak  patriotyzm, miłość i szacunek do każdego człowieka. My dziś jesteśmy spadkobiercami tych świętych wartości. Świadczy o tym chociażby fakt przyjęcia na terenie naszej gminy około 50 uchodźców z Ukrainy. Pamiętając o wydarzeniach z przeszłości, miejmy świadomość, że tworzymy naszą historię tu i teraz. Pan Wójt zachęcił też młodzież do wcielania się w zaszczytne szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarowej. Taka forma aktywności również może świadczyć o patriotyzmie.  Dyrektor Bogumiła Wińska zaakcentowała w swojej wypowiedzi fakt, że dokument sprzed 231 lat był pierwszym takim w Europie. Polski duch oświecenia był w tamtych czasach cenną inicjatywą i miejmy nadzieję, że będzie nadal trwał. Musimy też pamiętać, że 3 maja to także święto kościelne – Matki Boskiej Królowej Polski, a wartości takie, jak „Bóg. Honor. Ojczyzna” zawsze powinny nam przyświecać. Korzystając z obecności całej społeczności uczniowskiej Pani Dyrektor Bogumiła Wińska przekazała wspaniałą informację, że nasza szkoła jest jedną z dziesięciu w Polsce i jedyną w województwie lubelskim, która otrzymała statuetkę i wyróżnienie za działania podjęte przez nauczycieli w ramach  programu „Otwarta firma”. Gratulacje oraz owa statuetka przekazane zostały na ręce szkolnych koordynatorów programu Pani Małgorzacie Szewczyk i Monice Trochonowicz. W dalszej części uroczystości miało miejsce podsumowanie konkursów.

 

 

Gminny konkurs matematyczny „Mistrz rachunków” pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Pana Jerzego Czyżewskiego. Nagrody ufundowane zostały  przez Pana Wójta i Panią Monikę Jaroszuk.

Kategoria klasy I – III:
I miejsce i tytuł „Mistrz rachunków klas III” - Zuzanna Jaśkiewicz kl.  IIIB
II miejsce i tytuł „Mistrz rachunków  klas II” - Adam Zubelewicz-Król kl. IIB
III miejsce -  Marcelina Sakiewicz kl. IIA

Tytuł „Mistrz rachunków klas I” zdobył Michał Głowacki kl. IA

Kategoria klas IV – VI:
I miejsce i tytuł „Mistrz rachunków klas IV  - Lena Rusek kl.  IVA
II miejsce  - Małgorzata Łojewska kl. IV  SP w Huszczy
III miejsce i tytuł „Mistrz rachunków klas V -  Marta Buczyńska kl. V SP w Huszczy

Tytuł „Mistrz rachunków klas VI zdobył Krzysztof Jarzębski kl. VIA           

Kategoria klas VII – VIII
I miejsce i tytuł „Mistrz rachunków klas VIII  - Dawid Najdyhor kl.  VIIIC
II miejsce i tytuł „Mistrz rachunków  klas VII - Emilia Lipińska kl. VIIC
III miejsce -  Tobiasz Kapczuk kl. VII  SP w Huszczy.

Konkurs matematyczno-plastyczny: ”Leporello – powtórkomat przed sprawdzianem” -  wyróżnieni zostali następujący uczniowie  naszej szkoły:
Kategoria klas IV - VI:    
Karol Arseniuk - kl. IVA
Lena Murawska - kl. IVB
Zuzanna Telaczyńska -  kl. VA
Kategoria kl. VII - VIII:
Julia Głacka -  kl. VIIA
Karolina Sawicka -  kl. VIIB
Jakub Tykałowicz - kl. VIIIB

Szkolny konkurs plastyczny dla uczniów klas I -III ,,Piękne są nasze barwy ojczyste”:  
I miejsce -  Zuzanna Wołosowicz kl. II b
II miejsce - Anastazja Wołosowicz kl. IIIa
III miejsce  - Zuzanna Przyłucka IIIa
Wyróżnienia:
Weronika Jabłońska  - kl. I b
Natalia Adamczuk  - kl. I a

Szkolny konkurs plastyczny ,,Wielkanocne zwierzątko”:
I miejsce - Lena Rycerska kl. I A
II miejsce - Zuzanna Szatałowicz kl. III A
III miejsce - Natalia Szatałowicz kl. I A
Wyróżnienia:
Alicja Mirońska  - kl.  II B
Zuzanna Wołosowicz -  kl. II B
Karolina Bańkowska  - kl. I A

Szkolny konkurs recytatorski ,,Wiosenne recytowanie”:
Kategoria klasy IV-VI
miejsce I – Jan Sadowski kl. Va
miejsce II – Laura Cybulska  kl. IV A
miejsce III – Lena Rusek kl. IV A
Kategoria klasy VII- VIII
miejsce I – Kamila Kuflowska kl. VII b
miejsce II – Agnieszka Arseniuk kl. VIII A
miejsce III – Bańkowska Patrycja