Wycieczka do Warszawy.

W dniu 6 maja 2022 roku uczniowie klas III naszej szkoły wraz z wychowawcami: panią Aleksandrą Dołęgowską, Wiesławą Kozaczuk oraz panią Iwoną Kożuchowska wzięli udział w wyjeździe do Warszawy.
Głównym celem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik, znajdującego się nieopodal Stadionu Narodowego oraz spacer po starówce. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik. Jest to interaktywna wystawa, na której znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych oraz Teatr Robotyczny, Park Odkrywców. Są tam stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Czas w tym niesamowitym miejscu minął nam nieubłaganie. Następnie podzieleni na dwie grupy przystąpiliśmy do produkcji lodów na wesoło, założyliśmy specjalne fartuchy ochronne i przy użyciu profesjonalnych sprzętów przeprowadzimy serię spektakularnych doświadczeń w efekcie, których otrzymaliśmy lody mrożone ciekłym azotem. W tym czasie druga grupa świetnie bawiła się grając w kręgle. Zmęczeni udaliśmy się na obiad, po którym pojechaliśmy na starówkę. Wycieczkę zakończyliśmy spacerem po Placu Zamkowym, gdzie mogliśmy podziwiać Zamek Królewski i Kolumnę Zygmunta III Wazy. Udaliśmy się również pod Pomnik Małego Powstańca. Uczestnicy wycieczki wyjechali z Warszawy pełni wrażeń i bogatsi o wiedzę zdobytą w Centrum Nauki Kopernik.