Mobilne Oceanarium w naszej szkole.

W dniu 09.05.2022r. uczniowie klas I – III wyruszyli w niecodzienną podróż, aby poznać tajemnice podwodnego świata. W mobilnym Oceanarium, które jest nowoczesną multimedialną pomocą dydaktyczną, uczestniczyli w projekcji edukacyjnej w technologii 360 stopni, która pozwoliła zaspokoić ich ciekawość o morskim życiu na Ziemi. Podczas seansu „Ekspedycja raf” podziwiali piękno i różnorodność raf koralowych, zobaczyli wielu fascynujących mieszkańców, takich jak: żółwie morskie, płaszczki, ośmiornice, delfiny, rekiny, mureny, koralowce, węże wodne i wiele innych. W czasie wędrówki po bajecznych rafach koralowych dowiedzieli się, że morski świat jest ekscytujący i piękny, jednak działalność człowieka i jego bezmyślność stanowią zagrożenie dla podwodnych ekosystemów. Ogromną ciekawość budził rozkładany namiot w kształcie kopuły, w którym dzieci miały wrażenie, że znajdują się pod taflą wody. Taka multimedialna pomoc dydaktyczna to dobre narzędzie dydaktyczne umożliwiające przyswajanie lub uzupełnienie wiedzy oraz rozwijanie zainteresowań przyrodniczych uczniów.