Najaktywniejsza Szkoła w programie „Otwarta Firma” 2021

12 kwietnia 2022r  w czasie uroczystej Gali 14 edycji „Otwartej firmy” Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki otrzymała statuetkę oraz tytuł „Najaktywniejszej Szkoły w programie „Otwarta Firma” 2021. Warto zaznaczyć, że w tegorocznej edycji programu więzło udział 196 szkół a nasza szkoła jest jedną z dziesięciu szkół podstawowych z całej Polski i jedyną z województwa lubelskiego, której Komisja Konkursowa przyznała zaszczytne wyróżnienie doceniając działania nauczycieli i szkolnych koordynatorów programu p. Moniki Trochonowicz i p. Małgorzaty Szewczyk.

W dniach 8-14 listopada 2021 r. Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach, po raz kolejny wziął udział w realizacji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości (Global Entrepreneurship Week). To największe na świecie wydarzenie mające na celu promocję przedsiębiorczości wśród młodych ludzi, w którym uczestniczy ponad 120 krajów.  

Jednym z ważnych elementów ŚTP jest projekt "Otwarta firma – aktywnie po przyszłość", który objęty jest honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii.  W trakcie tego Tygodnia uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach wraz z wychowawcami uczestniczyli w wycieczkach do wybranych, partnerskich przedsiębiorstw lub instytucji. Podczas wizyty uczestnicy mieli okazję zapoznać się z zadaniami danego przedsiębiorstwa i ze specyfiką wykonywanych tam zawodów. Zapoznali się też z technologią wytwarzanych tam produktów i udziałem pracowników w procesie wytwarzania. Udział w projekcie umożliwił im planowanie swojej przyszłości zawodowej i związanie jej z miejscem rodzinnym. Uczniowie mieli szansę na weryfikację swoich wyobrażeń o zawodach oraz na zebranie informacji o rzeczywistych warunkach ich wykonywania. Była to także możliwość, aby przybliżyć im przedsiębiorczość jako wartościową postawę życiową.

Dziękujemy wszystkim instytucjom i lokalnym przedsiębiorstwom za współpracę i zapraszamy do aktywnego udziału w kolejnych edycjach projektu.

Małgorzata Szewczyk
Monika Trochonowicz

DSC 0489

https://fb.watch/d3mmzd9DNU/