Nasi na Turnieju Wiedzy Pożarniczej

W środę 27 maja uczniowie naszej szkoły udali się do Huszczy, aby wziąć udział eliminacjach gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”. Do konkursu przystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Huszczy i w Łomazach.
Startujących w turnieju oceniało jury w składzie:
-  Karol Telaczyński – ogniomistrz z KM PSP w Białej Podlaskiej,
- Roman Stanilewicz -  Komendant Gminny OSP w Łomazach,
-  Aleksandra Bondaruk - pracownik Urzędu Gminy w Łomazach.
Konkurs przebiegał w II kategoriach: uczniowie klas I –IV  i uczniowie klas V – VIII. Naszą szkołę reprezentowało 9 uczniów. Mieliśmy uczestników w obu kategoriach. Nasz reprezentant z młodszej kategorii – Bartosz Kuźmicki z klasy IV b  zajął I miejsce. W kategorii klas starszych zwyciężyła Maja Rudzka uczennica klasy VIII SP w Huszczy. Bartosz i Maja będą reprezentowali naszą gminę w eliminacjach powiatowych 2 czerwca.
Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, których fundatorem był Gminny Zarząd OSP Łomazy. Jesteśmy z Bartka bardzo dumni! Trzymamy za niego kciuki i mamy nadzieję, że równie dobrze pójdzie mu w eliminacjach powiatowych. Być może w przyszłości zasili szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej? Kto wie, może nawet zostanie strażakiem?