Kochana Mamo, kochany Tato…

W kalendarzu świąt każdej osoby, tej całkiem małej i tej dorosłej Dzień Matki i Dzień Ojca to bardzo szczególne dni. W łomaskiej szkole stało się już tradycją, że obchodzimy Dzień Rodziny, który doskonale łączy oba te święta. Dzień Matki i Dzień Ojca to czas, by wyrazić podziękowanie i wdzięczności za rodzicielski trud, miłość i troskę, jakimi rodzice obdarzają swoje dzieci. Nie zawsze jednak potrafimy ubrać w wyjątkowe słowa to, co chcielibyśmy wyrazić. Życzenia, które popłynęły od dzieci na Dzień Rodziny właśnie były wyjątkowe, od serca, wyrażające głębokie i prawdziwe uczucia.
Uroczy występ uczniów klas I – III przygotowany pod kierunkiem pań wychowawczyń z pewnością zachwycił rodziców. Były wiersze i piosenki. Każda z prezentujących się grup włożyła w przygotowanie i występ całe swoje serce, bo przecież każdy chciał jak najlepiej wypaść przed swoimi najukochańszymi rodzicami. Widzowie mogli też nacieszyć oczy przepięknymi ludowymi strojami, w których występowała część małych artystów, którzy brawurowo wykonali znane ludowe piosenki „W moim ogródeczku” i „Lipka”. Jednak chyba największe wrażenie na publiczności zrobił „Taniec kwiatów”. Wdzięczne, małe tancerki ubrane w piękne, zwiewne spódniczki, z ogromnymi kwiatami przypominającymi rumianki w dłoniach z wielką profesją zaprezentowały swój układ. Do występu przygotowały je Panie Agnieszka Panasiuk i Elżbieta Bielecka.
Na scenie pojawili się też nieco starsi uczniowie, w wykonaniu których usłyszeliśmy dwie piosenki. Jednej na gitarze akompaniowała Zuzia Telaczyńska. Oczywiście tańca maluchów nikt nie był w stanie przebić, choć próbowała tego dokonać grupa składająca się głównie z dziewcząt z klas VIII, która pokazała ciekawy układ taneczny przy muzyce. Występ ten przygotowany został pod kierunkiem Pana Pawła Tokarskiego. Na zakończenie uczniowie klas młodszych wręczyli swoim rodzicom własnoręcznie przygotowane upominki. Tego popołudnia niejednemu rodzicowi zgromadzonemu na sali z pewnością popłynęła łza szczęścia. Do rodziców zwróciła się na zakończenie Pani Dyrektor Bogumiła Wińska, która gorąco podziękowała rodzicom za tak liczne przybycie. Podkreśliła, że Dzień Rodziny to jedno z ważniejszych świąt w szkolnym kalendarzu, a my jako społeczność szkolna też tworzymy jedną wielką rodzinę.