VII Gminny Konkurs Pięknego Czytania

,, Wspaniale jest, kiedy można już czytać samemu ‘’ – to myśl przewodnia VII Gminnego Konkursu Pięknego Czytania, który odbył się 6.06.2022.r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Łomazach.
Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości na piękno polskiej mowy oraz rozwijanie nawyków czytelniczych dzieci.
W konkursie udział wzięli uczniowie klas I – III Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach i Szkoły Podstawowej w Huszczy. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego. W podsumowaniu uczestniczyła dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Łomazach Bogumiła Wińska. . Nad przebiegiem konkursu czuwała Elżbieta Bielecka nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
W jury zasiedli: Ryszard Bielecki Dyrektor GOK w Łomazach, Elżbieta Kapłan nauczyciel ZPO w Łomazach oraz Maria Syrytczyk emerytowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Po wysłuchaniu uczestników przyznano następujące dyplomy i nagrody:

Kategoria klas I
1 miejsce - Michalina Kożuchowska