Wycieczka klas 8 – daliśmy radę!

W dniach 13-14 czerwca 44 uczniów klas 8 wraz z opiekunami Agnieszką Tremeską, Dorotą Jeruzalską, Martą Bednaruk-Bańkowską i Piotrem Sautyczem pojechało na survival do Serpelic.

Jak sama nazwa wskazuje, celem było przetrwać i udało się. Nie pokonała nas ani pogoda, ani komary czy rwąca chwilami rzeka Bug. Potyczki w paintball pokazały kto ma celne oko a kto twarde siedzenie;) Niektórzy uczniowie świetnie strzelali z wiatrówki, tym razem do tarczy. Inni ujeżdżali quady, nie mogąc przeżyć, że nie było im dane pokazać pełni umiejętności. Potem w ramach walki z deszczem wszyscy uczniowie wzięli udział w grze terenowej na terenie ośrodka Urocza, przygotowanej przez naszego przewodnika, Pana Adama. Pierwszy dzień zakończyliśmy ogniskiem, które trwało do późnych godzin nocnych.

Dzień drugi przyniósł ładną pogodę, którą wykorzystaliśmy na kajaki i pontony. Dla wielu uczniów, ale też niektórych opiekunów była to pierwsza w życiu przygoda z kajakami, mimo to nikt nie został na brzegu. Nie wszystkim udało się dotrzeć do końca trasy, niektórzy przegrali z prądem i wiatrem, inni z własnymi siłami, których w pewnym momencie zabrakło, ale nikt nie został na wodzie sam, pomagaliśmy sobie nawzajem i choć na różne sposoby to jednak wszyscy dotarliśmy do ostatniego punktu programu czyli parku linowego. Spacery po lesie mają wielu zwolenników ale jak się okazało, chodzenie między drzewami na wysokości 12 metrów, po linach i innych utrudnieniach jest jeszcze ciekawsze. Chętnych do przejścia trasy było zaskakująco wielu, biorąc pod uwagę ile sił i energii zostawili na wodzie. Droga powrotna na Łomaz okazała się dla wielu uczniów pierwszą tego dnia okazją do odpoczynku dlatego zamiast piosenek słychać było tylko ciszę zasłużonego relaksu.

Wszystkim uczestnikom survivalu gratulujemy osiągniecia celów takiego wyjazdu czyli wyjścia ze strefy komfortu, spróbowania czegoś nowego i pokonania strachu. Jesteśmy pewni, że uczestnicy będą wspominać przygody z uśmiechem:)