Wycieczka klas pierwszych

W piątek 10 czerwca 2022 r. klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do przepięknego miasteczka położonego nad Wisłą - Kazimierza Dolnego. W autokarze czas mijał szybko, na podziwianiu krajobrazów, śpiewie i rozmowach. Poznawanie miasta rozpoczęło  od spaceru po rynku. Potem uczniowie zwiedzili ruiny zamku, następnie rozpoczęli  wspinaczkę na basztę. Mimo lęku wszyscy dotarli na szczyt. Nagrodą były piękne widoki (zejście to też nie lada gratka). Kolejną atrakcją było wejście na Górę Trzech Krzyży, skąd dzieci podziwiały panoramę miasta. Dużym przeżyciem był rejs statkiem w górę Wisły, obok zamku w Janowcu do Mięćmierza i z powrotem. Dużo radości sprawiły towarzyszące przez cały czas mewy. Wspaniałym punktem wycieczki były warsztaty w Piekarni Sarzyńskich. Obejrzana legenda wyjaśniła, dlaczego symbolem miasta jest kogut i każdy własnoręcznie go wykonał. Na zakończenie był czas wolny na zakup pamiątek. Mimo zmęczenia wszyscy zadowoleni i w świetnych humorach wrócili do domu. Opiekę sprawowały wychowawczynie pani Elżbieta Bielecka i pani Agnieszka Panasiuk oraz pani Monika Trochonowicz i pani Iwona Kożuchowska.