6 – LATKI W KINIE

Dnia 23 czerwca grupy przedszkolne: „Biedronki” oraz „Pszczółki” wraz ze swoimi paniami wybrały się na wycieczkę autokarową do kina Merkury w Białej Podlaskiej . Dzieci miały okazję obejrzeć film animowany pt. „Jeżyk i przyjaciele”. Mila i Mędrek to dzieciaki-zwierzaki i para najlepszych przyjaciół, zamieszkujących leśną polanę. Dzielna jeżyczka i przebojowy wiewiór wyruszają w świat by uratować leśne stworzenia, którym na skutek suszy zabrakło wody. Choć będą musieli stawić czoła wielu trudnościom, udowodniają, że nawet będąc małym, można zostać wielkim bohaterem.
Po zakończonym seansie zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i udaliśmy się w drogę powrotną. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem, iż film się spodobał. Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
Celem wycieczki do kina było nie tylko nabywanie umiejętności uczestniczenia w seansach filmowych, ale także wdrażanie do właściwych zachowań, rozumienie wartości takich jak: dobro, prawda, przyjaźń.
W czasie wycieczki przedszkolaki mogły przeżywać radosne chwile, stwarzać sytuacje sprzyjające umacnianiu przyjacielskich i koleżeńskich relacji, okazywać sobie uprzejmość i serdeczność we wspólnym obcowaniu.