Spokojnie, to tylko próbna ewakuacja!

W środę 21 września w Zespole Placówek Oświatowych w Łomazach została przeprowadzona próbna ewakuacja . Alarm dźwiękowy w postaci trzech długich dzwonków  dał sygnał do ewakuacji z budynku wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom obsługi. W tych ćwiczeniach uczestniczyły również oddziały przedszkolne. Na szczęście to była tylko symulacja sytuacji, w której moglibyśmy się znaleźć na wypadek pożaru. Takie próbne ewakuacje odbywają się w naszej placówce systematycznie. Jak to mówi przysłowie „przezorny zawsze ubezpieczony”  -  musimy wiedzieć, jak należałoby się zachować w sytuacji prawdziwego zagrożenia. Wszyscy podeszli do zaistniałej sytuacji bardzo poważnie. Cała akcja przebiegła sprawnie.