WYCIECZKA DO STUDZIANKI

Dnia 28.09.2023 uczniowie klasy 1a i 1b wraz z wychowawczyniami: Wiesławą Kozaczuk i Aleksandrą Dołęgowską oraz opiekunem – p. Iwoną Kożuchowską wyjeżdżali na wycieczkę do Studzianki. Udali się do gospodarstwa agroturystycznego, gdzie miały możliwość obejrzenia eksponatów w Muzeum Wsi Podlaskiej. Poznali m.in. używane dawniej: narzędzia rolnicze, drewniane i wiklinowe naczynia, sprzęt rtv, meble, obrazy, domowe przedmioty codziennego użytku i te służące do pracy oraz wiele innych interesujących okazów. Z zaciekawieniem słuchali prezentacji i oglądali wszystkie eksponaty, bo przecież zgromadzona bogata kolekcja stanowi dla nich olbrzymią wartość poznawczą i żywą lekcję historii. Po porannym deszczu wyjrzało słoneczko, więc po nauce przyszedł czas na zabawę. Dzieci grały w piłkę i bawiły się na placu zabaw, dając upust swojej radości i niewyczerpanej energii. Wszystko się podobało, ale największą atrakcją oczywiście był zjazd na tyrolce. W przerwie zabaw dzieci zjadły smaczne kiełbaski z grilla, a także pyszne słodkie bułeczki pani Zosi. Aktywnie i wesoło spędziły wspólnie czas na świeżym powietrzu, a uśmiechy na ich twarzach świadczyły o tym, że wycieczka była udana i z pewnością pozostaną miłe wspomnienia.