„Czysta Ziemia- XIV edycja 2022”

Drodzy rodzice, uczniowie, nauczyciele! Przyjaciele szkoły!

Informujemy, że szkoła podstawowa wzorem ubiegłych lat, przystąpiła do konkursu ekologicznego „Czysta Ziemia- XIV edycja 2022” organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej. W związku z tym ogłaszamy szkolny konkurs zbiórki surowców wtórnych pod hasłem: „Czysta gmina- czyste środowisko”.
Zbiórkę surowców prowadzimy na terenie szkoły. Do 15 października 2022 r. zbieramy makulaturę, baterie i akumulatory, puszki aluminiowe, złom stalowy, zakrętki plastikowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte tonery drukarskie. Uczniowie, którzy przekażą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody.
Zbierając odpady nadające się do powtórnego wykorzystania nie tylko pomagamy najbliższemu środowisku, ale wspieramy też fundacje działające na rzecz potrzebujących dzieci. Plastikowe zakrętki przekażemy dla hospicjum Małego Księcia w Lublinie.
Szczegółowych informacji na temat konkursu zbiórki surowców wtórnych udzielają nauczyciele: p. Dorota Jeruzalska, p. Elżbieta Derlukiewicz- Rusek i p. Grażyna Skrzyńska
Zachęcamy gorąco do udziału w planowanych przez nas przedsięwzięciach!

Dyrekcja szkoły i koordynatorzy!

Obrazy: Czysta Ziemia | Darmowe wektory, zdjęcia stockowe i PSD