Ślubowanie uczniów klas I

Dnia 26.10.2022 r. w Szkole Podstawowej w Łomazach odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów klas pierwszych. Na wstępie serdecznie powitano zaproszonych gości, zebranych rodziców, nauczycieli oraz uczniów klas I – III i VI, a szczególnie gorąco oczywiście wszystkich pierwszaków, bo to przecież ich święto. Swoją obecnością uroczystość uświetnili goście: wójt gminy Łomazy – pan Jerzy Czyżewski, przewodniczący Rady Gminy Łomazy – pan Andrzej Wiński, przewodnicząca Rady Rodziców – pani Anna Marciniuk, wiceprzewodnicząca Rady Rodziców  - pani Ewelina Wołosowicz, redaktor Słowa Podlasia – pani Justyna Lesiuk – Klujewska.
Na początku dzieci z klas pierwszych pod kierunkiem wychowawczyń – Aleksandry Dołęgowskiej i Wiesławy Kozaczuk przedstawiły montaż słowno - muzyczny. Recytowały wiersze o tematyce patriotycznej oraz dotyczące zdobywanych w szkole wiadomości i umiejętności. Śpiewając piosenki zaprezentowały też swoje predyspozycje wokalne. Następnie złożyły uroczyste ślubowanie, po czym pani dyrektor Bogumiła Wińska dokonała pasowania ich na uczniów klasy pierwszej, wręczyła im pamiątkowe dyplomy i serdecznie pogratulowała. Życzenia sukcesów w nauce świeżo upieczonym „Pierwszakom” złożyli również starsi koledzy i zaproszeni goście, którzy przekazali prezenty. Uczniów klas I czekał również słodki poczęstunek i zabawa przy muzyce. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu uroczystości.