„Różowa skrzyneczka”

Zespół Placówek Oświatowych w Łomazach za sprawą Pani Anny Marciniuk Przewodniczącej Rady Rodziców dołączył do ogólnopolskiej akcji „Różowa skrzyneczka”.

Celem akcji jest walka z wykluczeniem menstruacyjnym, zapewnienie powszechnego dostępu do bezpłatnych środków higieny na czas menstruacji w przestrzeni publicznej oraz dostęp do rzetelnej edukacji w zakresie miesiączkowania w szkole.

„Różowa skrzyneczka” to niewielki, zgrabny pojemnik w którym można znaleźć lub umieścić podpaski, tampony lub inne niezbędne podczas menstruacji środki. W szkole w Łomazach skrzyneczka jest umieszczona naprzeciw gabinetu pielęgniarki, która w porozumieniu z Radą Rodziców oraz przy ich wsparciu finansowym uzupełnia w miarę potrzeb skrzyneczkę.
received 601000368381048 1