Ostrzeżenie
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: [ROOT]/images/images/rok2020/sprzatanie.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/images/rok2020/sprzatanie

Sprzątanie Świata 2020

Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję.

Jak co roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział we wrześniowej akcji „Sprzątanie świata – Polska 2020”. Jest to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. W tegorocznej Akcji Sprzątanie świata – Polska, szczególną uwagę poświęcono problemowi plastiku. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych plastikowych przedmiotów, które nas otaczają. Znikoma też wydaje się wiedza ludzi na temat tego odpadu w ogóle, bo przecież nie chodzi o pozbycie się tego jakże cennego surowca, ale o jego prawidłowy recykling. W tym miejscu pojawia się temat prawidłowej segregacji plastiku.

W sprzątaniu naszej okolicy wzięły udział klasy  VIIIB, VIIB, VIC, IIIA pod opieką nauczycieli G. Skrzyńskiej, E. Derlukiewicz-Rusek, D.Jeruzalskiej, E.Bieleckiej.

We współpracy z Urzędem Gminy, referatem ochrony środowiska akcja przebiegała sprawnie. Uzbieraliśmy kilkanaście worków odpadów niesegregowanych oraz około 2kg. puszek aluminiowych.

„Sprzątanie świata - Polska” = razem możemy więcej!

{gallery}images/rok2020/sprzatanie{/gallery}